2015 Racquetball Doubles - Men/Women Results

Winner of the Gene Fletcher Award
Marquita Molina

Men 50-54
Gold, Tony DeGiorgio, Boise, ID
Gold, Renny Wylie, Eagle, ID
Silver, Joey Brandes, McCall, ID
Silver, Dean Lavilla, Caldwell, ID
Bronze, Rick Jensen, Washington, UT
Bronze, Mark Ottenschot, Washington, UT
4th, Ken Borton, West Jordan,UT
4th, Eddy Connor, Riverton, UT
5th, David Frey, Salt Lake City, UT
5th, Mark Allen, North Salt Lake, UT
6th, Kelly Smith, St. George, UT
6th, Stacy Hall, Provo, UT

Men 55-59
Gold, Charles Hauser, Redding, CA
Gold, Dennis Bales, Redding, CA
Silver, Danny Shelton, Boise, ID
Silver, Joey Brandes, McCall, ID
Bronze, Renny Wylie, Eagle, ID
Bronze, Steve Neighbors, Meridian, ID
4th, Bruce Robinson, Lumsden, SK, Canada
4th, Graham Tamaki, Regina, SK, Canada
5th, Steve Misener, Providence, UT
5th, Dave Misener, St. George, UT
6th, James Derrickson, Murray, UT
6th, Eddy Connor, Riverton, UT
7th, Lou Probasco, Buhl, ID
7th, John Haynes, La Pine, OR
8th, Ken Borton, West Jordan, UT
8th, Patrick Conway, Sandy, UT

Men 60-64
Gold, Charles Hauser, Redding, CA
Gold, Dennis Bales, Redding, CA
Silver, Steve Neighbors, Meridian, ID
Silver, John Aldape, Boise, ID
Bronze, Bradley Yoder, Cottonwood Heights, UT
Bronze, Dino Semerad, Salt Lake City, UT
4th, Tom Bassett, Laverne, CA
4th, Paul Labarrere, Blue Jay, CA
5th, Mihael Bybee, Hyde Park, CA
5th, Dee Hadfield, Logan, UT
6th, Dennis Boyd, Sandy, UT
6th, Byron Boyd , Pleasant Grove, UT

Men 65-69
Gold, J. Michael Schaefer, North Las Vegas, NV
Gold, Karl Meisenheimer, Las Vegas, NV
Silver, Craig Kendall, Eagle Mountain, UT
Silver, Don Markham, Saratoga Springs, UT
Bronze, Randy Spencer, Pocatello, ID
Bronze, Ted Bell, Pocatello, ID
4th, Brandt Bower, Hartford, WI
4th, Fred Riley, Draper, UT
5th, John Holmes, Lehi, UT
5th, Lloyd Laycock, American Fork, UT

Men 70-74
Gold, Patrick Conway, Sandy, UT
Gold, Dino Semerad, Salt Lake City, UT
Silver, Warren Bailey, Anchorage, AK
Silver, Gary Olson, Everson, WA
Bronze, Daniel Carlberg, Orange, CA
Bronze, James Troutt, Spokane, WA
4th, Jeff Delys, Mukilteo, WA
4th, Barry Albert, Boulder City, NV
5th, Ed Cannon, Caldwell, ID
5th, Byron Boyd, Pleasant Grove, UT
6th, Robert Cox, McMinnville, OR
6th, Brandt Bower, Hartford, WI

Men 75-80
Gold, Randy Swanson, Le Mesa, CA
Gold, Roger Flick, Orem, UT
Silver, Ron Adams, Camarillo, CA
Silver, William Baker, Rancho Palos Verdes, CA
Bronze, Elijah Hawkins, Peru, IN
Bronze, Lynn Beus, Orem, UT

Men 80-84
Gold, Armand Matern, Bountiful, UT
Gold, David Faux, Pleasant Grove, UT
Silver, Carl Rydberg, San Diego, CA
Silver, Lee Goldstein, Encino, CA

Women 55-59
Gold, Shirley Parsons, Rangely, CO
Gold, Aiaga Roffey, Grand Junction, CO
Silver, Betty Leth, Mesquite, NV
Silver, Donna Collom, Mesquite, NV
Bronze, Jan Altieri, Heber City, UT
Bronze, Linda EllisBriley, Salem, OR
4th, Katharine Yurick, Cabot, AR
4th, Carol Hill, Orem, UT

Women 60-64
Gold, Diane Wittwer, St. George, UT
Gold, Susan Hawkins, Peru, IN
Silver, Sylvia Sawyer, Orem, UT
Silver, Gwen Woodbury, St. George, UT

Women 65-69
Gold, Sharon Huczek, Rochester, MI
Gold, Marquita Molino, Wasco, CA

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion