2015 Horseshoes Doubles Results

50%

Gold, Everett Peck, Salt Lake City, UT, 5-1, 40.76

Gold, Heber Fuller, St. George, UT

Silver, Leland Rients, Willmar, MN, 6-2, 39.58

Silver, Gene Anfinson, St. George, UT

Bronze, Shirl Barney, Syracuse, UT, 4-3, 40.00

Bronze, Ernest Workman, West Jordan, UT

4th, Jay Mast, Prescott Valley, AZ, 4-3, 35.71

4th, Tom Crowther, Richfield, UT

5th, Richard Nygaard, Salt Lake City, UT, 3-3, 35.28

5th, Arnold Pope, Lehi, UT

6th, Jerry Empey, St. George, UT, 1-5, 33.61

6th, Angelo Disante, Ivins, UT

7th, John R. Nay, Prescott Valley, AZ, 0-6, 30.98

7th, D.A. “Jerry” Germain, Prescott Valley, AZ


40%

Gold, Kendel Fuller, Rexburg, ID, 8-2, 35.79

Gold, Mac Fuller, Washington, UT

Silver, Barbara Purser, South Ogden, UT, 7-3, 28.95

Silver, Rodney Purser, South Ogden, UT

Bronze, Waldo Burnham, St. George, UT, 7-4, 29.00

Bronze, Benj Rains, Panguitch, UT

4th, F. Leroy Buhler, Highland, UT, 6-5, 29.00

4th, Brent Buhler, Jerome, ID

5th, Lewis Brown, St. George, UT, 5-5, 25.53

5th, Jerry Carter, Santa Clara, UT

6th, Doris Miller, Deming, NM, 5-5, 21.84

6th, Wayne Lang, St. George, UT

7th, Ken Adams, Washington, UT, 4-5, 28.33

7th, Keith Adams, St. George, UT

8th, Gail Jedlund, Prescott Valley, AZ, 4-5, 26.11

8th, Deborah Nay, Prescott Valley, AZ

9th, Vee Wilson, St. George, UT, 2-7, 23.61

9th, James Bushman, St. George, UT

10th, Herman Reynolds, St. George, UT, 1-8, 21.39

10th, Jerry Harper, Ivins, UT


30%

Gold, Dennis Duszynski, St. George, UT, 5-0, 19.00

Gold, Ron Whitney, St. George, UT

Silver, Jim Godfrey, St. George, UT, 4-2, 22.29

Silver, Harold Shiffer, St. George, UT

Bronze, Marie Hirschi, Sandy, UT, 3-3, 21.69

Bronze, Birrell Hirschi, Sandy, UT

4th, Nancy Walker, Salt Lake City, UT, 2-3, 13.33

4th, Gregory Harris, West Haven, UT

5th, George Alexander, St. George, UT, 1-4, 18.00

5th, Sherry Nantz, Imbler, OR

6th, Dallas Roots, Big Timber, MT, 1-4, 14.67

6th, Dennis Awsumb, St. George, UT


20%

Gold, Mason Alexander, Burbank, CA, 6-0, 20.56

Gold, Emmitt Cornford, La Grande, OR

Silver, Scott Fuchs, San Diego, CA, 4-2, 15.49

Silver, Jimmy Fuchs, Dammeron Valley, UT

Bronze, Kevin Lewis, Washington, UT, 5-3, 12.25

Bronze, Edward Gutierrez, St. George, UT

4th, Sae WindRiver, Lake Isabella, CA, 3-4, 13.61

4th, Marge WindRiver, Lake Isabella, CA

5th, Gayden Nelson, North Logan, UT, 3-4, 12.50

5th, Ed Tracy, Golden, CO

6th, Blaine Scott, Layton, UT, 2-4, 13.33

6th, Tara Scott, Layton, UT


10%

Gold, Susan Myers, St. George, UT, 5-1, 5.00

Gold, James Myers, Santa Clara, UT

Silver, Bill Goss, Orange, CA, 4-2, 10.28

Silver, John Foreman, Mira Loma, CA

Bronze, Terrie Godfrey, St. George, UT, 3-3, 3.33

Bronze, George Haley, Washington, UT

4th, Jan Hartley, Truckee, CA, 0-6, 4.44

4th, Robert Marty, Yuma, AZ

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion