2013 Track & Field Long Jump Results

Men 50-54
Gold, Kevin C. Kellum, Reno, NV, 17-04.00
Silver, Bruce Cramer, Porter Ranch, CA, 17-00.00
Bronze, Roy Charette, Shrewsbury, MA, 16-03.25
4th, Bradley Babcock, Lehi, UT, 15-05.00
5th, Steven Dahms, Idaho Falls, ID, 14-00.25

Men 55-59
Gold, Tom Obray, Bountiful, UT, 15-11.00
Silver, Douglas Herdt, Syracuse, UT, 15-02.25
Bronze, Ryan Spainhower, Fruit Heights, UT, 13-04.75
4th, Rick Pereson, San Antonio, TX, 13-01.25
5th, David McLawhorn, Temecula, CA, 13-00.00
6th, Roland Tietjen, Sandy, UT, 11-06.25

Men 60-64
Gold, Roger Parnell, Susanville, CA, 16-08.75
Silver, Ridley Holder, Barbados, 14-00.25
Bronze, John Dolan, Richardson, TX, 13-09.75
4th, Arnost Kulig, Port Moody, BC, Canada, 13-02.00
5th, Mike Kruse, St. George, UT, 11-04.25
6th, John Butler, Stony Plain, AB, Canada, 11-02.00

Men 65-69
Gold, Frank Tilton, Springfield, MO, 13-05.50
Silver, Andy Pitas, Moab, UT, 12-03.00
Bronze, Roland Delhomeau, Saskatoon, SK, Canada, 11-00.00
4th, Neal Schuster, Shorewood, WI, 10-10.00

Men 70-74
Gold, William Wilson, Rough & Ready, CA, 14-03.75
Silver, Darrell Horn, Santa Rosa, CA, 13-01.50
Bronze, Bob Sheedy, Port Angeles, WA, 12-06.75
4th, Les East, Victoria, BC, Canada, 10-10.50
5th, Ron Damschen, El Cajon, CA, 9-10.50
6th, Tom Rojo, Fort Mojave, AZ, 4-11.50

Men 75-79
Gold, Gurdev Singh, Mississauga, ON, Canada, 11-07.00
Silver, Ron Dorst, Saratoga, CA, 11-00.25
Bronze, Al Matheis, Kankakee, IL, 10-05.25
4th, Doug Spainhower, Fruit Heights, UT, 10-05.00
5th, James Mills, Farmland, IN, 9-11.75
6th, Frank Michalek, Plainfield, IL, 9-10.25
7th, Hylke van der Wal, Dalmeny, SK, Canada, 9-00.75
8th, Arlie Munsie, Larkspur, CO, 2-11.00

Men 80-84
Gold, Ted Rowan, Martensville, SK, Canada, 12-01.75
Silver, Hikmet Kandeydi, New Smyrna Beach, FL, 10-05.75
Bronze, Gordon Scheffner, Salt Lake City, UT, 8-09.25
4th, James Condell, Rockville, MD, 7-07.00

Men 85-89
Gold, William Platts, Boise, ID, 11-07.00
Silver, Al Box, Discovery Bay, CA, 3-06.25

Men 95-99
Gold, Julian Myers, Marina Del Rey, CA, 1-09.25

Women 50-54
Gold, Jennifer Swanston-Jones, Barbados, 12-08.50
Silver, Melody Bandley, Seal Beach, CA, 12-02.50
Bronze, Wendy Barrow-Smith, Barbados, 10-04.50
4th, Lori Peterson, Vermillion, SD, 9-09.00
5th, Shaaron Sellars, Villa Rica, GA, 8-05.75

Women 55-59
Gold, Ainsley Lovell, Barbados, 13-01.50
Silver, Pam Stuart, Kitchener, ON, Canada, 12-05.25
Bronze, Janita Austin, Barbados, 11-00.25
4th, Reatha Sandberg, Bountiful, UT, 10-08.50
5th, Donna Wilson, Wichita, KS, 8-09.50

Women 60-64
Gold, Linda Cohn, Northridge, CA, 12-04.00
Silver, Brenda Matthews, Anaheim Hills, CA, 11-09.50
Bronze, Linda Harris, Grants Pass, OR, 8-08.00
4th, Jenita Lewis, Saint Vincent and the Grenadines, 6-00.50
5th, Wendy McDonnell, Felton, CA, 4-07.50

Women 65-69
Gold, Shirley Harper, Barbados, 11-04.25
Silver, Winnie L Montgomery, Houston, TX, 6-01.75

Women 70-74
Gold, Kathy Zombor, Edmonton, AB, Canada, 9-00.25
Silver, Ruby Jackson, Trinidad and Tobago, 5-08.50
Bronze, Irma Riley, Trinidad and Tobago, 5-00.25

Women 75-79
Gold, Barbara Jordan, S. Burlington, VT, 9-00.75
Silver, Audrey Lary, Frederick, MD, 8-01.75
Bronze, Kathy Harper-Hall, Barbados, 7-10.50
4th, Ruth Neff, Whitefish, MT, 6-10.75
5th, Edythe Hulet, Olympia, WA, 3-07.75

Women 80-84
Gold, Magdalena Kuehne, Tujunga, CA, 5-10.25

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion