2013 Table Tennis Doubles - Men/Women Results

Men 50-54

Gold, Robert A. Saperstein, Newtown, PA

Gold, Leland Shapiro, Denver, CO

Silver, Greg Aldred, St. George, UT

Silver, Ikhagva Tundev, Palmdale, CA


Men 55-59

Gold, Luzeng Gou, China

Gold, Shijun Zhang, China

Silver, Torbjoern Andersson, Sweden

Silver, Joseph Zombor, Edmonton, AB, Canada

Bronze, Robert Duperron, Manchester, NH

Bronze, Charlie Slater, Decatur, GA


Men 60-64

Gold, Raymond Mack, Rochester, NY

Gold, Jose Bulatao, Las Vegas, NV

Silver, Shengjie Zhu, China

Silver, Li Shunguang, China

Bronze, Jim Tarkowski, Glendale, AZ

Bronze, Dennis Keppen, Sun City, AZ


Men 65-69

Gold, Karl-Josef Assenmacher, Germany

Gold, Ralph Stadelman, Las Vegas, NV

Silver, James Morris, Cumming, GA

Silver, Gerald Echols, Cumming, GA

Bronze, Will Baird, Apple Valley, CA

Bronze, Richard Norton, Apple Valley, CA


Men 70-74

Gold, Bill Ukapatayasakul, San Diego, CA

Gold, Martin Theil, Bartonsville, PA

Silver, Bob New, Sidney, OH

Silver, Jack Scott, Dayton, OH

Bronze, Martin Sundel, Cooper City, FL

Bronze, Neil Kuluva, Woodland Hills, CA


Men 75-79

Gold, Ralf Eklof, Sweden

Gold, Ragnar Fahlstrom, La Mesa, CA

Silver, Shonie Aki, Emeryville, CA

Silver, Thomas Miller, Livermore, CA

Bronze, Tommy Yonamine, Pearl City, HI

Bronze, Leon Ufers, Lake Havasu City, AZ


Men 80-84

Gold, Karl Schwarz, Delta, BC, Canada

Gold, Bill Neely, Knoxville, TN

Silver, Alfred Palumbo, Clearwater, FL

Silver, Joseph Cincotta, Bradenton, FL

Bronze, Fred Cericola, Albuquerque, NM

Bronze, Norwood Gove, Oak Ridge, TN


Men 85-89

Gold, Byng Forsberg, Lodi, CA

Gold, Joseph Jenkins, Dayton, OH


Women 50-54

Gold, Mirela Matecic, Aurora, CO

Gold, Yoko Wilcox, Englewood, CO

Silver, Gloria Cadavid, San Antonio, TX

Silver, Nahed Williams, Redington Shores, FL

Bronze, Lu Liu, Flushing NY

Bronze, Sue Myer, Uniontown, OH


Women 55-59

Gold, Carol Davis, Salt Lake City, UT

Gold, Marga Strickland, Sparks, NV

Silver, Marilyn Feinstein, Centennial, CO

Silver, Thelma “Tybie” Sommer, Scottsdale, AZ

Bronze, Kyong (Sara) Park, Doylestown, PA

Bronze, Carolyn Adams, Dunedin, FL


Women 60-64

Gold, Yali Carpenter, Peoria, AZ

Gold, Diann Darnall, Fairbanks, AK


Women 65-69

Gold, Jane Parrish, Fairbanks, AK

Gold, Carol Johnson, Fairbanks, AK


Women 70-74

Gold, Jinny Longee, Morrison, CO

Gold, Joanne Gipple, Denver, CO

Silver, Joyce Arpon, Las Vegas, NV

Silver, Laura Ho, Moraga, CA

Bronze, Rosemary Davis, Elsberry, MO

Bronze, Cynthia Cuza, Pacific Palisades, CA


Women 75-79

Gold, Jan Cline, Sun City Center, FL

Gold, Margo Lindsay, Clearwater, FL

Silver, Ruth Gove, Oak Ridge, TN

Silver, Phyllis Hughes, Urbana, IL

Bronze, Harriet Quon, Garden Grove, CA

Bronze, Marta Nykl, New Westminster, BC, Canada


Women 80-84

Gold, Leurene Hildenbrand, Hartville, OH

Gold, Patricia L. Thomas, San Antonio, TX

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City