2012 Table Tennis Doubles - Men/Women Results

Men 50-54

Gold, Carvo Grant, Barbados

Gold, Wilmont Goddard, Barbados

Silver, Christian Lillieroos, Chula Vista, CA

Silver, Bill Ukapatayasakul, San Diego, CA

Bronze, Leland Shapiro, Denver, CO

Bronze, Mark Sissleman, Highlands Ranch, CO


Men 55-59

Gold, John Pilgrim, Barbados

Gold, Charles Lovell, Barbados

Silver, Robert Duperron, Manchester, NH

Silver, William Swift, Amherst, NH

Bronze, David De May, Eagle River, AK

Bronze, Richard Chang, Langley  BC, Canada


Men 60-64

Gold, Raymond Mack, Rochester, NY

Gold, Donald Young, Webster, NY

Silver, Byron Davis, Salt Lake City, UT

Silver, Lindsey Lloyd, Allen, TX

Bronze, Robert Janes, Juneau, AK

Bronze, Andrew Hutzel, Eagle River, AK


Men 65-69

Gold, Karl Joseph Assenmacher, Germany

Gold, Ralph Stadelman, Las Vegas, NV

Silver, Raymond Filz, Charlotte, NC

Silver, George Taplin, Abilene, KS

Bronze, James Morris, Cumming, GA

Bronze, Gerald Echols, Cumming, GA


Men 70-74

Gold, Ragnar Fahlstrom, La Mesa, CA

Gold, Mark Adelman, San Diego, CA

Silver, Gayle Wickerd, Moreno Valley, CA

Silver, Shih Lin, Harper's Ferry, WV

Bronze, Stuart Lesser, The Villages, FL

Bronze, Jordan Glew, Holladay, UT


Men 75-79

Gold, Ted Holtby, Edmonton, AB, Canada

Gold, Joseph Zombor, Edmonton, AB, Canada

Silver, Viktor Troppmann, Garden Grove, CA

Silver, Harvey Gotliffe, Santa Cruz, CA

Bronze, Tom Miller, Livermore, CA

Bronze, Shonie Aki, Emeryville, CA


Men 80-84

Gold, Byng Forsberg, Lodi, CA

Gold, Walter Witkowski, San Leandro, CA

Silver, Derek Schofield, England

Silver, Bill Neely, Knoxville, TN

Bronze, Karl H Schwarz, Delta, BC, Canada

Bronze, Fred Cericola, Albuquerque, NM


Men 85-89

Gold, Herbert Gilbert, Laguna Woods, CA

Gold, Joseph Jenkins, Dayton, OH

Silver, Robert Hummel, Sandy, UT

Silver, Armand Matern, Bountiful, UT


Men 90-94

Gold, Rushan Gao, Houston, TX

Gold,


Women 50-54

Gold, Louise Murch, Vernal, UT

Gold, Elizabeth A Smith, Mount Airy, MD


Women 55-59

Gold, Yali Carpenter, Sun City, AZ

Gold, Laura Ho, Moraga, CA

Silver, Verna Edwards, Trinidad & Tobago

Silver, Jean Newby, Sylmar, CA

Bronze, Carol Davis, Salt Lake City, UT

Bronze, Marga Strickland, Sparks, NV


Women 60-64

Gold, Diann Darnall, Fairbanks, AK

Gold, Jane Parrish, Fairbanks, AK

Silver, Elin Posner, White Plains, NY

Silver, Kathleen Ahern, Hartsdale, NY


Women 65-69

Gold, Ruth Hua, Hixson, TN

Gold, Judy Semenza, Santa Barbara, CA

Silver, Geraldine Lesser, The Villages, FL

Silver, Jan Trimble, The Villages, FL

Bronze, Sunny Somerville, Placentia, CA

Bronze, Carol Riggs, The Villages, FL


Women 70-74

Gold, Doreen Schofield, England

Gold, Ruth Gove, Oak Ridge, TN

Silver, JoAnne Tressler, Toledo, OH

Silver, Fanny Zheng, Houston, TX

Bronze, Zita Foster, Brea, CA

Bronze, Ofelia Igasaki, Fullerton, CA


Women 75-79

Gold, Marta Nykl, New Westminster, BC, Canada

Gold, Harriet Quon, Garden Grove, CA

Silve, Jinny Longee, Morrison, CO

Silver, Harriet Brin, Hollister, CA

Bronze, Rosemary Davis, Elsberry, MO

Bronze, Essie Faria, North Miami, FL


Women 80-84

Gold, Sari Kisbany, Redington Shores, FL

Gold, Phyllis Rash Hughes, Urbana, IL

Silver Patricia L. Thomas, San Antonio, TX

Silver,Leurene Hildenbrand, Hartville, OH


Women 85+

Gold, Berta Speisman, Laguna Woods, CA

Gold, Dorothy Peterson, North Mankato, MN

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion