2012 Horseshoes Doubles Results

50%

Gold, Richard Mygaard, Salt Lake City, UT, 6-1, 36.39

Gold, Arnold Pope, Lehi, UT

Silver, Shirl Barney, Syracuse, UT, 5-2, 37.78

Silver, Keith Adams, Roosevelt, UT

Bronze, Alvin Nanninga, Nerlandia, AB, Canada, 5-3, 37.63

Bronze, Irene Nanninga, Nerlandia, AB, Canada

4th, F. Leroy Buhler, Highland, UT, 5-4, 34.74

4th, Greg Harris, West Haven, UT

5th, Doris Miller, Deming, NM, 4-4, 31.84

5th, Wayne Lang, St. George, UT

6th, John Nay, Prescott Valley, AZ, 3-4, 29.44

6th, Jerry Germain, Prescott Valley, AZ

7th, Vance Bodily, Kerns, UT, 2-5, 28.89

7th, Blaine Scott, Layton, UT


40%

Gold, Mason Walker, Salt Lake City, UT, 9-1, 32.96

Gold, Gayden Nelson, North Logan, UT

Silver, Herman Reynolds, St. George, UT, 6-4, 40.93

Silver, Jerry Harper, Ivins, UT

Bronze, Tony White, Prescott Valley, AZ, 5-5, 22.59

Bronze, Jay Mast, Prescott Valley, AZ

4th, Rod Purser, South Ogden, UT, 4-6, 29.44

4th, Barbara Purser, South Ogden, UT

5th, Leslie Nelson, North Logan, UT, 4-6, 25.19

5th, Tom Crowther, Richfield, UT

6th, Ramon Duke, St. George, UT, 2-8, 21.11

6th, Marv Woodbury, St. George, UT


30%

Gold, Bruce Allred, Richfield, UT, 9-1, 20.80

Gold, Jerry Carter, Santa Clara, UT

Silver, Jim Godfrey, St. George, UT, 8-2, 22.00

Silver, Harold Shiffer, St. George, UT

Bronze, Waldo Burnham, Salt Lake City, UT, 7-3, 24.21

Bronze, Doyle Swallow, Kanab, UT

4th, Anna Marie Hirschi, Sandy, UT, 6-4, 19.88

4th, Ernest Workman, West Jordan, UT

5th, Dallas Roots, Big Timber, MT, 5-4, 23.54

5th, Glenn Fitzgerald, Sanger, CA

6th, Mac Fuller, St. George, UT, 5-4, 23.13

6th, Ken Fuller, Rexburg, ID

7th, Marv Holley, Madden, AB, Canada, 4-3, 17.71

7th, Michael Holley, Madden, AB, Canada

8th, Jan Carreiro, Atascadero, CA, 2-7, 14.17

8th, David Carreiro, Atascadero, CA

9th, Sae WindRiver, Lake Isabella, CA, 1-8, 13.96

9th, Debbie Nay, Prescott Valley, AZ


20%

Gold, Bill Goss, Orange, CA, 6-1, 17.22

Gold, John Foreman, Mira Loma, CA

Silver, James Moore, Leavenworth, WA, 3-3, 13.06

Silver, Bill Moore, Olympia, WA

Bronze, Kevin Lewis, Washington, UT, 3-4, 5.34

Bronze, Glenn Lewis, Murray, UT

4th, Bud Brown, Santa Clara, UT, 2-5, 8.42

4th, Angelo Disante, Ivins, UT


10%

Gold, Laine Sevy, Panguitch, UT, 10-1, 7.08

Gold, Jim Myers, Santa Clara, UT

Silver, Diann Darnall, Fairbanks, AK, 9-2, 5.29

Silver, Louise Murch, Vernal, UT

Bronze, Robert Marty, Yuma, AZ, 8-3, 5.04

Bronze, Jan Hartley, Truckee, CA

4th, Marjorie Natter, Salt Lake City, UT, 7-4, 4.63

4th, Eddie Gutierrez, St. George, UT

5th, Bill Roberson, Sigurd, UT, 7-4, 4.63

5th, Richard Buell, Visalia, CA

6th, George Haley, Washington, UT, 7-4, 4.56

6th, Terrie Godfrey, St. George, UT

7th, Jimmy Fuchs, Dammeron Valley, UT, 6-5, 8.58

7th, Tom Dubuque, Dammeron Valley, UT

8th, Bill Haynes, St. George, UT, 6-5, 5.25

8th, Michael Moore, Austin, TX

9th, Kim Stenson, Sacramento, CA, 2-9, 3.26

9th, Debbie Fuchs, Dammeron Valley, UT

10th, Douglas Goin, Menlo Park, CA, 2-9, 2.24

10th, Gene Carney, St. George, UT

11th, Marilyn Colquitt, Chehalis, WA, 2-9, .72

11th, Marcia Fuchs, Carmichael, CA

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion