2011 Table Tennis Singles - Men/Women Results

Men 50-54
Gold, Christian Lillieroos, Chula Vista, CA
Silver, Wilmont Goddard, Barbados
Bronze, Changxin Wang, Flushing, NY
4th, Leland Shapiro, Denver, CO

Men 55-59
Gold, Francisco J. Mendez, Highlands Ranch, CO
Silver, Werner Stollenmeier, Cape Coral, FL
Bronze, Moses Y. Lan, Anaheim, CA
4th, Hannoch Marksheid, Israel

Men 60-64
Gold, Karl-Josef Assenmacher, Germany
Silver, Richard E. McAfee, Aurora, CO
Bronze, Hossein Sharifi, Potomac, MD
4th, Charles Lovell, Barbados

Men 65-69
Gold, Ralph L. Stadelman, Las Vegas, NV
Silver, Danny Nasi, Temple City, CA
Bronze, Raymond Kenneth Filz, Charlotte, NC
4th, Will Baird, Apple Valley, CA

Men 70-74
Gold, Norbert Rauchhaus, Germany
Silver, Gary Gudzenko, Brooklyn, NY
Bronze, William K. Farrar Jr., Kennesaw, GA
4th, Jose Borges, Spring Hill, FL

Men 75-79
Gold, Wes Wolfe, Anacortes, WA
Silver, Gayle Wickerd, Moreno Valley, CA
Bronze, Ragnar E. Fahlstrom, La Mesa, CA
4th, John Shultz, Inverness, FL

Men 80-84
Gold, Bill Cantor, Las Vegas, NV
Silver, Paul V. Hua, Hixson, TN
Bronze, James Buckner, Hogansville, GA
4th, Derek Schofield, England

Men 85-89
Gold, Byng Forsberg, Lodi, CA
Silver, Si Wasserman, Oceanside, CA
Bronze, William James Brin, Hollister, CA

Men 90-94
Gold, Herbert B. Gilbert, Laguna Woods, CA
Silver, Rushan Gao, Houston, TX
Bronze, Leo Frank Egel, Modesto, CA

Women 50-54
Gold, Gloria E. Cadavid, San Antonio, TX
Silver, Lu Liu, Flushing, NY
Bronze, Sui Ning Zhu, Arcadia, CA
4th, Sandra Mendez-Altamirano, Highlands Ranch, CO

Women 55-59
Gold, Yude Chan, Claremont, CA
Silver, Diann Darnall, Fairbanks, AK
Bronze, Yali Carpenter, Sun City, AZ
4th, Marilyn Feinstein, Centennial, CO

Women 60-64
Gold, Geri Grodzinsky, Las Vegas, NV
Silver, Jane Bruckel, Sherman Oaks, CA
Bronze, Marga Strickland, Sparks, NV
4th, Jane Parrish, Fairbanks, AK

Women 65-69
Gold, Nahed M. Williams, Redington Shores, FL
Silver, Laura Ho, Moraga, CA
Bronze, Irina Hellwig, Oakland, CA
4th, Jean Newby, Sylmar, CA

Women 70-74
Gold, Doreen Schofield, England
Silver, Caroline Vassallo, Santa Barbara, CA
Bronze, Ruth Gove, Oak Ridge, TN
4th, Joyce Arpon, Las Vegas, NV

Women 75-79
Gold, Marta Nykl, New Westminster,AB ,Canada
Silver, Essie Faria, North Miami, FL
Bronze, Jinny Longee, Morrison, CO
4th, Luba Yewchuk, Edmonton,AB ,Canada

Women 80-84
Gold, Rosemary P. Davis, Elsberry, MO
Silver, Sari Kisbany, Redington Shores, FL
Bronze, Harriet R. Brin, Hollister, CA
4th, Phyllis Rash Hughes, Urbana, IL
5th, Patricia L. Thomas, San Antonio, TX

Women 85-89
Gold, Lisa Modlich, Houston, TX
Silver, Berta Speisman, Laguna Woods, CA

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion