2011 Table Tennis Doubles - Men/Women Results

Men 50-54
Gold, Francisco J Mendez, Highlands Ranch, CO
Gold, Leland Shapiro, Denver, CO
Silver, Christian Lillieroos, Chula Vista, CA
Silver, Hossein Sharifi, Potomac, MD
Bronze, Wilmont Goddard, Barbados
Bronze, Leonid Laskin, Holland, PA
4th, Hannoch Marksheid, Israel
4th, Yair Porges, Israel
5th, Douglas Taylor, Black Creek, BC, Canada
5th, Mario Najera, Las Vegas, NV

Men 55-59
Gold, John Pilgrim, Barbados
Gold, Moses Y. Lan, Anaheim, CA
Silver, Henry Lee Blankenship, Las Vegas, NV
Silver, Jon Redman, Santa Fe, NM
Bronze, Alfred Palumbo, Clearwater, FL
Bronze, Jim A. Cembura, San Pablo, CA
4th, Dean Aspenberg, Ivins, UT
4th, Greg Aldred, St. George, UT

Men 60-64
Gold, Karl-Josef Assenmacher, Germany
Gold, Ralph L. Stadelman, Las Vegas, NV
Silver,  Richard E. McAfee, Aurora, CO
Silver,Mark Sisselman, Highlands Ranch, CO
Bronze, Andrew Hutzel, Eagle River, AK
Bronze, Bob Janes, Juneau, AK

Men 65-69
Gold, Raymond Kenneth Filz, Charlotte, NC
Gold, George Earl Taplin, Abilene, KS
Silver, Allan J. Ferrenberg, Reno, NV
Silver, Howard Lambert, Sparks, NV
Bronze, Jose Borges, Spring Hill, FL
Bronze, Stuart Lesser, The Villages, FL

Men 70-74
Gold, Gayle Wickerd, Moreno Valley, CA
Gold, Shih Lin, Harper's Ferry, WV
Silver, Ragnar E. Fahlstrom, La Mesa, CA
Silver, Mark Adelman, San Diego, CA
Bronze, Harvey Gotliffe, Santa Cruz, CA
Bronze, Viktor Troppmann, Garden Grove, CA
4th, Wes Wolfe, Anacortes, WA
4th, Bob Preston, Denver, CO

Men 75-79
Gold, Jim Weisbecker, The Villages, FL
Gold, John Shultz, Inverness, FL
Silver, Karl H Schwarz, Delta, BC, Canada
Silver, Carlos J. Ortegon, Reno, NV
Bronze, Ray Pestridge, Stillwater, OK
Bronze, Glendale Markwell, Meeker, OK
4th, Ted Holtby, Edmonton, AB, Canada
4th, Joseph Zombor, Edmonton, AB, Canada

Men 80+
Gold, Byng Forsberg, Lodi, CA
Gold, Walter Witkowski, San Leandro, CA
Silver, Herbert B. Gilbert, Laguna Woods, CA
Silver, William James Brin, Hollister, CA

Women 50-54
Gold, Sui Ning Zhu, Arcadia, CA
Gold, Yude Chan, Claremont, CA
Silver, Gloria E. Cadavid, San Antonio, TX
Silver, Sue Garnier, Cleves, OH
Bronze, Carol T. Davis, Salt Lake City, UT
Bronze, Marga Strickland, Sparks, NV
4th, Verna Edwards, Trinidad and Tobago
4th, Jean Newby, Sylmar, CA

Women 55-59
Gold, Yali Carpenter, Sun City, AZ
Gold, Li-Rong Seale, Las Vegas, NV
Silver, Diann Darnall, Fairbanks, AK
Silver, Jane Parrish, Fairbanks, AK
Bronze, Thelma Tybie Sommer, Scottsdale, AZ
Bronze, Marilyn Feinstein, Centennial, CO
4th, Geri Grodzinsky, Las Vegas, NV
4th, Heather Whalen, Black Creek, BC, Canada

Women 65-69
Gold, Joyce Arpon, Las Vegas, NV
Gold, Nahed M. Williams, Redington Shores, FL
Silver, Ruth Hua, Hixson, TN
Silver, Judy Semenza, Santa Barbara, CA
Bronze, Geraldine Lesser, The Villages, FL
Bronze, Jan Trimble, The Villages, FL
4th, Marge Starr, Las Vegas, NV
4th, Rekha Caples, Las Vegas, NV
5th, Carol Riggs, The Villages, FL
5th, Sylvia Longley, Crystal River, FL

Women 70-74
Gold, Doreen Schofield, England
Gold, Ruth Gove, Oak Ridge, TN
Silver, Harriet Quon, Garden Grove, CA
Silver, Marta Nykl, New Westminster, BC, Canada
Bronze, Luba Yewchuk, Edmonton, AB, Canada
Bronze, Sara Cericola, Albuquerque, NM
4th, Jinny Longee, Morrison, CO
4th, Joanne Gipple, Denver, CO
5th, Caroline Vassallo, Santa Barbara, CA
5th, JoAnne Tressler, Toledo, OH

Women 75-79
Gold, Rosemary P. Davis, Elsberry, MO
Gold, Essie Faria, North Miami, FL
Silver, Phyllis Rash Hughes, Urbana, IL
Silver, Leurene Hildenbrand, Hartville, OH

Women 80-84
Gold, Berta Speisman, Laguna Woods, CA
Gold, Harriet R. Brin, Hollister, CA
Silver, Lisa Modlich, Houston, TX
Silver, Patricia L. Thomas, San Antonio, TX

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion