2010 Table Tennis Singles - Men/Women Results

Men 50-54
Gold, Carlton Sealy, Bridgetown, Barbados
Silver, Christopher Banfield, St. Michael, Barbados
Bronze, Zedplin Law, Mississauga, ON, Canada
4th, Wilmont Goddard, St. Michaels, Barbados

Men 55-59
Gold, Lon Dean, Seal Beach, CA
Silver, Chingrey Wu, Cerritos, CA
Bronze, Moses Lan, Anaheim, CA
4th, Henry Lee Blankenship, Las Vegas, NV

Men 60-64
Gold, Richard McAfee, Aurora, CO
Silver, Bob Janes, Juneau, AK
Bronze, Byron Davis, Salt Lake City, UT
4th, John McFadden, New York, NY

Men 65-69
Gold, Errol Resek, Las Vegas, NV
Silver, Bill Ukapatayasakul, San Diego, CA
Bronze, Mark Adelman, San Diego, CA
4th, Danny Nasi, Temple City, CA

Men 70-74
Gold, Ronald Langheim, Ashford, England
Silver, Gayle Wickerd, Moreno Valley, CA
Bronze, Ragnar Fahlstrom, La Mesa, CA
4th, Rauchhaus, Norbert, Muehlenbeck, Germany

Men 75-79
Gold, Billy Neely, Knoxville, TN
Silver, Carlos Ortegon, Reno, NV
Bronze, Wes Wolfe, Anacortes, WA
4th, Karl Schwarz, Delta, BC, Canada

Men 80-84
Gold, Derek Schofield, Stockport, England
Silver, Vin-Paul Hua, Hixson, TN
Bronze, Walter Witkowski, San Leandro, CA
4th, Byng Forsberg, Lodi, CA

Men 85-89
Gold, Rushan Gao, Houston, TX
Silver, Si Wasserman, Oceanside, CA
Bronze, William Brin, Hollister, CA
4th, James Lawrence, Columbus, OH

Men 90+
Gold, Leo Egel, Modesto, CA
Silver, Herbert Gilbert, Laguna Woods, CA

Women 50-54
Gold, Marina Cravens, Las Vegas, NV
Silver, Verna Edwards, Arima, Trinidad and Tobago
Bronze, Irina Pavlenko, Almaty, Kazakhstan
4th Place, Carol Davis, Salt Lake City, UT
5th Place, Debbie Krekos, West Linn, OR

Women 55-59
Gold, Yali Carpenter, Sun City, AZ
Silver, Gizella Hajduk, Staten Island, NY
Bronze, Diann Darnall, Fairbanks, AK
4th Place, Elin Posner, White Plains, NY

Women 60-64
Gold, Parello Smith, Vancouver, BC, Canada
Silver, Marga Strickland, Sparks, NV
Bronze, Geraldine Lesser, The Villages, FL

Women 65-69
Gold, Jo Anne Tressler, Toledo, OH
Silver, Jean Newby, Sylmar, CA
Bronze, Nahed Williams, Reddington Shores, FL
4th Place, Rekha Caples, Las Vegas, NV

Women 70-74
Gold, Doreen Schofield, Stockport, England
Silver, Joyce Arpon, Las Vegas, NV
Bronze, Ruth Hua, Hixson, TN
4th Place, Luba Yewchuk, Edmonton, AB, Canada

Women 75-79
Gold, Marta Nykl, New Westminster, BC, Canada
Silver, Jinny Longee, Morrison, CO
Bronze, Marie Zeller, Portland, OR

Women 80-84
Gold, Phyllis Hughes, Urbana, IL
Silver, Sari Kisbany, Redington Shores, FL
Bronze, Harriet Brin, Hollister, CA
4th Place, Berta Speisman, Laguna Woods, CA

Women 85-89
Gold, Lisa Modlich, Houston, TX
Silver, Dorothy Peterson, North Mankato, MN
Bronze, Lee Calvert, Pacific Palisades, CA

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City