2010 Table Tennis Doubles - Men/Women Results

Men 50-54

Gold, Carlton Sealy, Bridgetown, Barbados
Gold, Wilmont Goddard, St. Michaels, Barbados
Silver, Christopher Banfield, St. Michael, Barbados
Silver, Courtney Springer, Christ Church, Barbados
Bronze, Douglas Taylor, Black Creek, BC, Canada
Bronze, Mario Najera, Las Vegas, NV
4th Place, James Hawk, Wake Village, TX
4th Place, Phillip Hawk, Silsbee, TX

Men 55-59
Gold, Henry Lee Blankenship, Las Vegas, NV
Gold, Jose Bulatao, Las Vegas, NV
Silver, Robert Duperron, Manchester, NH
Silver, Wiliam Swift, Amherst, NH
Bronze, Moses Lan, Anaheim, CA
Bronze, Wilfredo Escobar, Sun City, CA

Men 60-64
Gold, Richard McAfee, Aurora, CO
Gold, Jeffrey McCabe, LasVegas, NV
Silver, Byron Davis, Salt Lake City, UT
Silver, Ken Riggs, The Villages, FL
Bronze, Andrew Hutzel, Eagle River, AK
Bronze, Bob Janes, Juneau, AK

Men 65-69
Gold, Errol Resek, Las Vegas, NV
Gold, Dan Cravens, Las Vegas, NV
Silver, Bill Ukapatayasakul, San Diego, CA
Silver, Mark Adelman, San Diego, CA
Bronze, George Taplin, Abilene, KS
Bronze, Raymond Filz, Charlotte, NC

Men 70-74
Gold, Derek Schofield, Stockport, England
Gold, Ronald Langheim, Ashford, England
Silver, Ragnar Fahlstrom, La Mesa, CA
Silver, Wes Wolfe, Anacortes, WA
Bronze, Thomas Miller, Livermore, CA
Bronze, Shonie Aki, Emeryville, CA

Men 75-79
Gold, Billy Neely, Knoxville, TN
Gold, Norwood Gove, Oak Ridge, TN
Silver, Joseph Zombor, Edmonton, AB, Canada
Silver, Ted Holtby, Edmonton, AB, Canada
Bronze, Fred Cericola, Albuquerque, NM
Bronze, Dick Stone, Duncan, BC, Canada

Men 80-84
Gold, Byng Forsberg, Lodi, CA
Gold, Walter Witkowski, San Leandro, CA

Men 85-89
Gold, William Brin, Hollister, CA
Gold, Leo Egel, Modesto, CA

Women 50-54
Gold, Marina Cravens, Las Vegas, NV
Gold, Irina Pavlenko, Almaty, Kazakhstan
Silver, Carol Davis, Salt Lake City, UT
Silver, Marga Strickland, Sparks, NV
Bronze, Verna Edwards, Arima, Trinidad and Tobago
Bronze, Jean Newby, Sylmar, CA

Women 55-59
Gold, Parello Smith,Vancouver, BC, Canada
Gold, Yali Carpenter, Sun City, AZ
Silver, Barbara Bitgood, Laurel, MD
Silver, Elin Posner, White Plains, NY
Bronze, Diann Darnall, Fairbank, AK
Brnze, Geri Grodzinsky, Las Vegas, NV

Women 60-64
Gold, Geraldine Lesser, The Villages, FL
Gold, Jan Trimble, The Villages, FL

Women 65-69
Gold, Ruth Hua, Hixson, TN
Gold, Judy Semenza, Santa Barbara, CA
Silver, Phyllis Hughes, Urbana, IL
Silver, Jo Anne Tressler, Toledo, OH
Bronze, Joyce Arpon, Las Vegas, NV
Bronze, Nahed Williams, Reddington Shores, FL
4th Place, Marge Starr, Las Vegas, NV
4th Place, Rekha Caples, Las Vegas, NV
5th Place, Lee Calvert, Pacific Palisades, CA
5th Place, Carol Riggs, The Villages, FL

Women 70-74
Gold, Doreen Schofield, Stockport, England
Gold, Ruth Gove, Oak Ridge, TN
Silver, Harriet Quon, Garden Grove, CA
Silver, Marta Nykl, New Westminster, BC, Canada
Bronze, Jinny Longee, Morrison, CO
Bronze, Joanne Gipple, Denver, CO
4th Place, Sara Cericola, Albuquerque, NM
4th Place, Luba Yewchuk, Edmonton, AB, Canada
5th Place, Heather Fox, Kelowna, BC, Canada
5th Place, Joan Plitt, Camrose, AB, Canada

Women 80-84
Gold, Lisa Modlich, Houston, TX
Gold, Patricia Thomas, San Antonio, TX
Silver, Berta Speisman, Laguna Woods, CA
Silver, Harriet Brin, Hollister, CA
Bronze, Jo Kelley Barber, Ogden, UT
Bronze, Dorothy Peterson, North Mankato, MN

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City