2009 Track & Field Long Jump Results

Men 50-54
Gold, Tom Obray, Bountiful, UT, 17-01.25
Silver, Jim Budd, Saratoga Springs, UT, 15-03.25
Bronze, John Brooks, St. Joseph, Barbados, 12-05.00
4th, Rob Stuart, Kitchener, ON, Canada, 12-02.50

Men 55-59
Gold, Steve Stafford, Tulare, CA, 15-00.50
Silver, Don Parry, Lehi, UT, 14-05.75
Bronze, Rob Schenk, Sunset, UT, 14-04.50

Men 60-64
Gold, Harrison Gilmore, Pontiac, MI, 16-09.75
Silver, Ridley Holder, Tacarigua, Trinidad, 15-01.25
Bronze, Neal Schuster, Shorewood, WI, 14-07.75
4th, Roger Cain, Lincoln, CA, 14-05.75
5th, Randall Stuart, Santa Rosa, CA, 14-03.75
6th, Niels Faaborg, Vacaville, CA, 12-10.50
7th, Jerry Garcilaso, Cora, WY, 12-04.50
8th, Robert Padula, Stafford, VA, 7-03.00

Men 65-69
Gold, William Wilson, Rough & Ready, CA, 15-06.00
Silver, Andy Pitas, Moab, UT, 14-01.00
Bronze, Harlan Van Blaricum, Dexter, MI, 12-02.25
4th, William Rutzinski, Waukesha, WI, 11-09.00
5th, Dean Dopp, St. Anthony, ID, 11-04.75
6th, Richard Roberts, St. Albert, AB, Canada, 9-09.00

Men 70-74
Gold, Norman MacLeod, Roy, WA, 14-01.75
Silver, Charles Bartholomew, Mercer, PA, 13-04.75
Bronze, J. Gustafson, Wood Cross, UT, 12-10.00
4th, Norman Ellis, Englewood, FL, 12-08.00

Men 75-79
Gold, Robert Hewitt, Gresham, OR, 14-05.25
Silver, Doug Spainhower, Fruit Heights, UT, 13-03.50
Bronze, Alan Raynor, Venice, FL, 11-07.50
4th, Frank Michalek, Plainfield, IL, 11-06.25
5th, Jim Mannino, Huntington Beach, CA, 9-10.25
6th, Jack Janne, Las Vegas, NV, 9-09.75
7th, Freddie Taylor, Inkster, MI, 7-09.75

Men 80-84
Gold, Lex Marcusen, Kaysville, UT, 7-03.50
Silver, Grant Twitchell, Bountiful, UT, 6-00.00
Bronze, Al Box, Discovery Bay, CA, 5-10.25

Men 90-94
Gold, Julian Myers, Marina Del Rey, CA, 5-03.75


Women 50-54
Gold, Pam Stuart, Kitchener, ON, Canada, 14-01.25
Silver, Wendy Barrow-Smith, St. Michael, Barbados, 11-05.75

Women 55-59
Gold, Linda Cohn, Northridge, CA, 13-07.50
Silver, Linda Lowery, Decatur, GA, 13-03.50
Bronze, Janita Austin, St. Peter, Barbados, 11-01.25
4th, Karen Blackmore, Sandia Park, NM, 9-03.00
5th, Chirley Arnold-Rodriguez, Lindon, UT, 9-02.75
6th, Linda Harris, Grants Pass, OR, 9-01.25
7th, Gene Rogers, St. George, UT, 7-10.25

Women 60-64
Gold, Shirley Harper, St. James, Barbados, 11-03.00
Silver, Avis Vaught, The Villages, FL, 9-05.00
Bronze, Jenita Lewis, Kingstown, St. Vincent, 8-06.00
4th, Linda Staley, Grants Pass, OR, 6-06.00
5th, Wendy McDonnell, Felton, CA, 4-10.75

Women 65-69
Gold, Char Lane, Topeka, KS, 9-10.25
Silver, Irma Riley, South Oropouche, Trinidad, 6-11.25
Bronze, Constance Jamison, Pittsburgh, PA, 6-10.00

Women 70-74
Gold, Monica Tang Wing, Trincity, Trinidad, 7-01.00

Women 75-79
Gold, Audrey Lary, Frederick, MD, 9-06.25
Silver, Ethel Lehmann, Largo, FL, 8-05.25
Bronze, Magdalena Kuehne, Tujunga, CA, 7-08.50
4th, Alice Purdes, Madison, IL, 2-02.00

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City