2009 Table Tennis Doubles - Men/Women Results

Men 50-54
Gold, Christopher Banfield, Bridgetown, Barbados
Gold, Wilmont Goddard, Bridgetown, Barbados
Silver, Carlton Sealy, Bridgetown, Barbados
Silver, Tommy Yonamine, Pearl, HI
Bronze, Slawomir Marczak, West Newton, MA
Bronze, Leonid Sukher, Brighton, MA

Men 55-59
Gold, Mark A. Wade, Chugiak,AK
Gold, Jamo Parrish, Fairbanks, AK
Silver, Stuart Caplin, Orange Park, FL
Silver, Jon Redman, Santa Fe, NM
Bronze, Moses Lan, Anaheim, CA
Bronze, Johnny Wong, Fullerton, CA 

Men 60-64
Gold, Karl-Josef Assenmacher, Huerth, Germany
Gold, Ralph Stadelman, Las Vegas, NV
Silver, Stuart Lesser, The Villages, FL
Silver, Byron Davis, Salt Lake City, UT
Bronze, Bob Janes, Juneau, AK
Bronze, Philip McMurray, Juneau, AK

Men 65-69
Gold, Bill Ukapatayasakul, San Diego, CA
Gold, Mark Adelman, San Diego, CA
Silver, Gayle Wickerd, Moreno Valley, CA
Silver, Shih Lin, Harper’s Ferry, WV
Bronze, George Taplin, Abilene, KS
Bronze, Raymond Filz, Charlotte, NC

Men 70-74
Gold, Lothar Hauptmann, Dresden, Germany
Gold, Vincent McMenamy, Henderson, NV
Silver, Ragnar Fahlstrom, La Mesa, CA
Silver, Kamal Parikh, San Diego, CA
Bronze, Viktor Troppmann, Garden Grove, CA
Bronze, Karl Schwarz, Delta, BC, Canada

Men 75-79
Gold, Bill Neely, Knoxville, TN
Gold, Dick Peregrine, Port Washington, WI
Silver, Byng Forsberg, Lodi, CA
Silver, Walter Witkowski, San Leandro, CA
Bronze, Jordan Glew, Salt Lake City, UT
Bronze, Bill Page, Murray, UT 

Men 80-84
Gold, Merrill Newren, Salt Lake City, UT
Gold, William Brin, Hollister, CA

Men 85-89
Gold, Rushan Gao, Houston, TX
Gold, Leo Egel, Modesto, CA


Women 50-54
Gold, Carol Davis, Salt Lake City, UT
Gold, Rosemary Davis, Elsberry, MO 

Women 55-59
Gold, Suzanna Sanders, Pembroke Pines, FL
Gold, Geri Grodzinsky, Las Vegas, NV
Silver, Diann Darnall, Fairbanks, AK
Silver, Jane Parrish, Fairbanks, AK
Bronze, Marilyn Feinstein, Centennial, CO
Bronze, Thelma Sommer, Scottsdale, AZ 

Women 60-64
Gold, Jan Trimble, The Villages, FL
Gold, Geraldine Lesser, The Villages, FL 

Women 65-69
Gold, Nahed Williams, Redington Shores, FL
Gold, Joyce Arpon, Las Vegas, NV
Silver, Jinny Longee, Morrison, CO
Silver, Joanne Gipple, Denver, CO
Bronze, Marge Starr, Las Vegas, NV
Bronze, Rekha Caples, Las Vegas, NV

Women 70-74
Gold, Ruth Gove, Oak Ridge, TN
Gold, Harriet Quon, Garden Grove, CA
Silver, Marta Nykl, New Westminster, BC, Canada
Silver, Sari Kisbany, Redington Shores, FL

Women 75-79
Gold, Elisabeth Heinrichs, Bonn, Germany
Gold, Jo Kelley Barber, North Ogden, UT

Women 80-84
Gold, Lisa Modlich, Houston, TX
Gold, Patricia Thomas, San Antonio, TX
Silver, Harriet Brin, Hollister, CA
Silver, Olga Kahan, Laguna Woods, CA

Women 85-89
Gold, Kay Bowen, St. George, UT
Gold, Dorothy Peterson, North Mankato, MN
Silver, Lee Calvert, Pacific Palisades, CA
Silver, Ruth Loewy, Pembroke Pines, FL 

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion