2019 Swimming 100M Individual Medley Results

MEN 50-54
1 Anthony Anderson Saratoga Springs, UT 1:14.06  
2 Eric Johnson Lindon, UT 1:31.28  
MEN 55-59
1 Paul Havick Washington, UT 1:30.38  
2 Robert Olson Helper, UT 1:31.80
MEN 60-64
1 Jeff Baird Grand Junction, CO 1:15.46 
2 Robert Voll Gresham, OR 1:17.86
3 John Hughes Medicine Hat, AB, Canada 1:23.25  
4 Jerry Winder South Jordan, UT 1:27.22
5 Bruce Moffat South Jordan, UT 1:50.63
6 PH Leong Hurricane, UT 2:23.24
MEN 65-69
1 Bud Sadler Murray, UT 1:24.05
2 Gary Abbate Bridgeport, WV 1:28.44 
3 Rick Rucker Reno, NV 1:34.50  
4 Douglas Estrich Stratham, NH 1:41.26
5 Allen Larson Portland, OR 1:41.90  
6 Joe Duwel st george, UT 1:42.38  
7 Randy Guyer Palm Desert, CA 1:58.91
8 W. Kay Blackwell Washington, UT 2:08.14  
MEN 70-74
1 Steve Heck Prairieville, LA 1:15.53  
2 Bruce Sutherland Vancouver, BC, Canada 1:21.18
3 Dennis Meyring American Fork, UT 1:32.20  
4 Terry Medjo Grand Island, NE 1:41.22 
5 William Cerny Orem, UT 1:46.39  
6 Alex Grether Albuquerque, NM 1:58.69  
7 Bruce Potter Paris, ID 2:22.14
MEN 75-79
1 Peter Andersen San Diego, CA 1:26.74  
2 Mike Freshley San Diego, CA 1:26.96 
3 Bob Welty Dallas, TX 1:35.18  
MEN 80-84
1 William Learmonth Cincinnati, OH 2:15.38  
MEN 85-89
1 Clarke Mitchell Overton, NV 1:48.12  
MEN 90-94
1 Louis Silberman Palm Desert, CA 5:40.00
WOMEN 50-54
1 Antje Kleemann Gottesgabe, M/V, Germany 1:36.68
2 Barbara Lincoln San Antonio, TX 1:36.68  
WOMEN 55-59
1 De Shann Schinkel Rawlins, WY  1:37.08  
2 Julie Collins Brigham City, UT 1:48.83 
3 Allison LaField San Antonio, TX 1:55.96
4 Bonnie Hilton Herriman, UT 2:00.02 
5 Marie DeGennaro San Antonio, TX 2:15.57  
6 Linda Wright St. George, UT 2:36.22 
WOMEN 60-64
1 Cokie Lepinski Surprise, AZ 1:24.12  
2 Cindy Gilmore St. George, UT 1:27.36  
3 Debra Penney Salt Lake, UT 1:32.89
4 Sandra McTavish Surprise, AZ 1:33.88
5 Mary Ann Cuvilier St. Albert, AB, Canada 1:37.65
6 Patricia Cericola Austin, TX 1:39.04 
7 Laura Lee Fairchild St. George, UT 1:42.48  
8 Blair Brockman Tulsa, OK 2:08.14
WOMEN 65-69
1 Peggy Stringer Helena, MT 1:39.96  
2 Carolyn Lyman Salt Lake City, UT 1:41.67  
3 Mary C Smith Ivins, UT 1:44.70  
4 Elyse Mooneyham Hurricane, UT 2:10.27  
5 Nina Clarkson San Antonio, TX 2:27.05 
6 Anne Cerny Orem, UT 2:28.31  
7 Susan Zink Pahrump, NV 3:38.64
WOMEN 70-74
1 Molly Myers Knoxville, TN 1:49.52
2 Colleen Reid Cathedral City, CA 1:54.96  
3 Kristina Panayotoff Travelers Rest, SC  2:07.39
4 Kelly Reuter Oracle, AZ 2:17.89  
WOMEN 75-79
1 Daniela Barnea Palo Alto, CA 1:39.35  
2 Lynne H. Lund St. George, UT 2:09.22  
3 Jane Stewart Elcho, WI 2:09.36  
4 Pat Lillehei Minneapolis, MN 2:59.82  
WOMEN 80-84
1 Patricia Hastings Stevensville, MT 2:45.60
WOMEN 85-89
1 Barbara Eisele Greenwood, SC 3:21.08  
WOMEN 90-94
1 Nan Bohl Olathe, KS 2:58.00  
WOMEN 95-99
1 Charlotte Sanddal Helena, MT 4:43.38 

Gold Sponsor