2019 Softball Men 60+ B / C Results

MEN 60+  B DIVISION
Gold Nationals 60's - Gull Lake, SK, Canada
Gary Harms Lon Oistad
Dennis Lamont Glenn Taylor
Randy Eatherton Gary Hessel
Randy Schmelzer Douglas Hartzok
Charles Crane Steven Wood
Michael Sivilich Jr Les Kuhn
Silver Lethbridge O-dogs 60 - Lethbridge, AB, Canada
Dennis Gulevich Stephen Hill
Keith Strain Rick Maclean
Keith Greeno Victor Wall
Jim Malacko Simon Kramer
Marvin Dragland Glen Novak
Mike Jensen Bruce Hlady
Dennis Carroll Marc Mousseau
Rod Barnett Scott Ross
Greg Nakamura Douglas Wright
Bronze Blackhawks - Terra Bella, CA
Brad Spruitenburg Stan Browning
Coy Weldon Eddie Gonzalez
Casey Clark John Rast
Laurence Henry Steve Fowler
Ricky Rocket Hoelck Magdaleno Ortega
Thomas Day Christopher Miller
Roger Trujillo Douglas Martin
Roger Kroeber Wade Hiraga
Daryl Austin Jerome Miranda
Larry Fowler
4th Cascade Thunder - Redmond, OR
Gerald Itkin Steve Holman
Bruce Kennedy David Stephenson
William Taylor Dave Kanner
Mark Hamby Gregory Wojtal
Rodney Garrison Brian Frazier
Hal Townsend Karl Johannsen
Tom Gwynn William Deutschman
Jim Tyler
5th Hanapaa - Kekaha, HI
Paul Silva Sam Sheldon
Guy Ruiz Paulmert Dasalia
Steven Kaui Timothy Laranio
Felixberto Mendiola Fabian Loo
Tagipo Salausa William Correia
Clifford Furtado Jamieson Otholt
Cleve Shigematsu Jerry Nishihira
Galen Shigeta Nelson Chiba
Glenn Rodero Aaron Uyeda
Kaiwa Sheldon Clayton Carvalho
Charles Peterson
5th Alaska Kings - Anchorage, AK
Bruce Robinson John Benedict
David Marsett Alan Zudick
David Adams Richard Patterson
Phill Adams David O'Rear
Lance Campbell Mario Borroel
James Portz Craig Moyers
David Harris Steve Clark
Luis Gonzalez
7th Rockers 60 - Edmonton, AB, Canada
Mark Dafoe Jim R Smith
Brian Johnson Larry Kirkpatrick
Bill Summerton Gary Thiesen
Kevin Moodie Brooke Rothwell
Murray Ruller Mitch Deaderick
Gary Greening Geoffrey Matheson
Paul Murnaghan Marvin Shrode
Jeannot Morency Greg Cross
MEN 60+  C RED DIVISION
Gold Bad Company 60 - St. Albert, AB, Canada
Greg Mohs Allan Stephen
Mitchell Stewart Howard Fritz
Dave Fraser Gary Waschuk
John Bowers Curtis Blair
Steven Czekanski Brian Porter
Jim Morrow Earl Millman
James Munroe Robert Franks
Warren Lougheed Tony Ruban
Dennis Schultz
Silver Silver Streaks - Nanaimo, BC, Canada
John Hough Kevin Orr
William Dryden Steven Rosellini
Bryan Coe Mike Woods
Justin Glasgow Dean Robinson
David Moore John Landers
Grant Thompson Terry Hughes
David Lindsay Allan Lowe
Jamie Duchen Norman Maybin
Bronze Medicine Hat Huff & Puff - Medicine Hat, AB, Canada
Jamie White Jim Cooper
Miguel Ferre Dean Roy
Tim Seitz Kerry Schentag
Trent Rasch Darrell Maser
Larry Rudolph Derry Eresman
Kevin Sauer Brian Stonehouse
Wayne Miller
4th Mayhem - Fresno, CA
Darryl Steagall Robert Cruz
Gilbert Sierra Joseph Romel
Roy Nelson Ambrocio Salazar
Derek DowDell Gary Blue
John Olivas Fred Spenhoff
Manuel Lombera Robert Trevino
Bruce Nieman Richard Torres Jr.
Roque Garza
5th Eagles 60 - El Segundo, CA
Philip Kovach Leo Schaefer
Stewart Swiggum Richard Stumpp
Jeff Tidwell Dale Mcnutt
Greg Nolte Mike Jellison
Marcelo Gigena Jim Helvey
Todd Steichen Edgar Carroll Jr
Kirk Wolfsberger Steve Leal
James Clark
5th Party Time Knight - Fresno, CA
Al Bustamante Joe Garcia
Ellis Ike Pursell Leo Murillo
Ramon Colmenero Jr Eduardo Franco
Stan Stumpf Raul Alonso
Ron Abbott James Cobb
Gary Hains Patrick Galvan
Bryan Vandagriff Jerry Hamer
Dan Thomasson
MEN 60+  C BLACK DIVISION
Gold Global Force 60 - Port Coquitlam, BC, Canada
Phil Tennant Bob Holloway
Terry Eadie Ronald D. Gooch
Gregg Pughe Glen Iverson
Allan Musto Roy Fawcett
Ronald Jacques Bruce Kovalsky
Michael Froelich Nathan Spencer
Kellen Young Kevin Neustaedter
Philippe Buteau
Silver Copper Gang 60 - Salt Lake City, UT
Doug Brooks Gary Birtcher
George Gold Tom Lawson
Kevin Hansen Jeffrey Leman
Marty Lopez Frank Wilks
Dolin Robbs Tim DeMay
Kent Wardle John Grandinetti
Gary Porter Niel Walker
Duff Turner Chuck Winn
Rustin Johnson Darrell Johnson
John Clark Lorin Rix
Frank Montoya Tom Henry
Jeffrey Johnson
Bronze Silverbacks 60+ - St. Albert, AB, Canada
Phil Presakarchuk Dennis Weetman
Mike Stasiuk Marshall Ostafichuk
Robert Nisbet David Cuvilier
Bernie Fizer Gord Topilko
Paul Pennington Les Butler
Parnell Levesque Frank Jansen
Dennis Foth
4th Northwest Silver 60's - Tumwater, WA
Dave Apte Stephen Johnson
Marty Jacobson Steve Salmon
Daniel Willows George Preston
Mike Serrianne Christopher Fudenski
Jon Hicks Michael Thiessen
Robert Thompson Chad Richardson
Corey Finn
5th St. Albert Selects 60 - St. Albert, AB, Canada
Daryld England Gerald Galet
Mel Kammerer Dylan French
Andre Hebert Dave Ingram
Brian Love Kenneth Pelley
Wayne Hilsendeger Everett Coffee
Laverne Dewald Ron Heck
Al Sweet
5th Blossom Angus 60 - Ogden, UT
Scott Layton Terry Hales
Layne Thompson Ron Surrage
Clark Skeen Kevin Knight
Blair Nelson Dennis Farr
John Meibos Fred Thompson
Keith Buswell Kirk Williams
Lowell Farr Jeff Hales
Vearl Thompson Brian Child

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion