2019 Pickleball Doubles - Mixed Results

50-54 DIVISION A
Gold Takako Tourangeau Burien, WA
Gold Glenn Spivey Meridian, ID
Silver Erica Gonzalez Kissimmee, FL
Silver Stephen Cole Las Vegas, NV
Bronze Linda Weeks Eagle Mountain, UT
Bronze Matt Dimock South Jordan, UT
50-54 DIVISION B
Gold Stacie Barron Albuquerque, NM
Gold Dave Cole St. George, UT
Silver Patty Gallegos Centennial, CO
Silver Donnie Gallegos Centennial, CO
Bronze Lila Rawlings American Fork, UT
Bronze Howard Hepworth St. George, UT
50-54 DIVISION C
Gold Natasha Tilley Perry, UT
Gold Kerry Yu Ogden, UT
Silver Rosa LeClerc La CaƱada Flintridge,  CA
Silver David Thieme Ramona,  CA
Bronze Kathy Schroeder Herriman, UT
Bronze Ernie Medina Loma Linda, CA
50-54 DIVISION D
Gold Victoria Sciacqua San Juan Bautista, CA
Gold David DeMateo Hollister, CA
Silver Princess Leong San Jose, CA
Silver Michael Leong San Jose, CA
Bronze Sandy Harmon St. George, UT
Bronze Quint Schroeder St. George, UT
55-59 DIVISION A
Gold Mary Kozak Richmond, IN
Gold Kenneth Lehman Denver, CO
Silver Jana Spano The Villages, FL
Silver Robert Deller Reno, NV
Bronze Janet Crosby St. George, UT
Bronze Wayne Fackrell St. George, UT
55-59 DIVISION B
Gold Laurie Roy Bend, OR
Gold Todd Headley Hendersonville, NC
Silver Rita Harrington St. George, UT
Silver Robert Egbert Washington, UT
Bronze Melanie VanDelden Tucson, AZ
Bronze Keith Washington Florence, AZ
55-59 DIVISION C
Gold Teresa Errington Johnstown, CO
Gold John Gallen Loveland, CO
Silver Joanna Kean Auburn, CA
Silver Richard Wise Granite Bay, CA
Bronze Toni Peden Andover, MN
Bronze James Peden Andover, MN
55-59 DIVISION D
Gold Dorann Hurley Corvallis, OR
Gold James Don Lockman San Diego, CA
Silver Deborah West Mineville, NS, Canada
Silver Rudolf Paschke Mineville, NS, Canada
Bronze Jill Hicks Bakersfield, CA
Bronze Don Hicks Bakersfield, CA
55-59 DIVISION E
Gold Lauretta Sechrest St. George, UT
Gold Scott Sechrest St. George, UT
Silver Susan Richards Provo, UT
Silver John Richards Provo, UT
Bronze Annette Klassen Cedar City, UT
Bronze Lowell Klassen Cedar City, UT
60-64 DIVISION A
Gold Diane Cronk San Diego, CA
Gold Keith Chapman Las Vegas, NV
Silver Sharon Kolarik Green Valley, AZ
Silver Keith Sturdivant Oracle, AZ
Bronze Cherie Chao Arvada, CO
Bronze Byron Freso Valrico, FL
60-64 DIVISION B
Gold Stephanie McDonald Buena Vista, CO
Gold Brad Tew Rogers, AR
Silver Dee Rochel Florence, AZ
Silver Mike Cooper Edmonton, AB, Canada
Bronze Sally Ruxton Springfield, OR
Bronze Craig Poole Bend, OR
60-64 DIVISION C
Gold Katie Lamm Meridian, ID
Gold LeRoy Weighall Red Bluff,  CA
Silver Leslie Wall Red Bluff,  CA
Silver Bill Joseph Redding,  CA
Bronze Pam Crego Cochrane, AB, Canada
Bronze Greg Fox Cochrane, AB, Canada
60-64 DIVISION D
Gold Judy Williams Erie, CO
Gold Scott Williams Erie, CO
Silver Karen Smith Washington, UT
Silver Jim Pulsipher Washington, UT
Bronze Corine Sturdivant Oracle, AZ
Bronze Verl Clark Bozeman, MT
60-64 DIVISION E
Gold Kay Krebs St. George, UT
Gold Rob Das St. George, UT
Silver Lisa W Davis St. George, UT
Silver Jay Davis St. George, UT
Bronze Cindy Galante Washington, UT
Bronze Mark Unland Washington, UT
65-69 DIVISION A
Gold Roxanne Pierce Surprise, AZ
Gold Gregg Whitfield Cambria, CA
Silver Hilary Marold Corpus Christi, TX
Silver Mark Friedenberg Seattle, WA
Bronze Patricia Nissan La Jolla, CA
Bronze Nabil Merhi Tijeras, NM
65-69 DIVISION B
Gold Diane Bock The Villages, FL
Gold Lenny Chimino Lindenhurst, IL
Silver Cheryl Silverman Lady Lake, FL
Silver Ken Butler The Villages, FL
Bronze Ann Penstone The Villages, FL
Bronze Marcus Bock The Villages, FL
65-69 DIVISION C
Gold Lynn Hyche North Las Vegas, NV
Gold Lou Boisvert Las Vegas, NV
Silver Jamie Noblit Sun Lakes, AZ
Silver Ron Ferrari Lakewood, CO
Bronze Nancy Stem Albuquerque, NM
Bronze Mark Roberts Calexico, CA
65-69 DIVISION D
Gold Susan Dommeyer Hermosa Beach, CA
Gold Curt Dommeyer Hermosa Beach, CA
Silver Dede Morris Hailey, ID
Silver Robbie Englehart Hailey, ID
Bronze Karen Ehrlich Las Vegas, NV
Bronze Glenn Westman Las Vegas, NV
70-74 DIVISION A
Gold Joyce May Granite Bay, CA
Gold Michael Luevano Goodyear, AZ
Silver Linda Hoggatt Surprise, AZ
Silver Carl Tietze Apache Junction, AZ
Bronze Carolyn Bagley Mesa, AZ
Bronze Peter Darvill Mesa, AZ
70-74 DIVISION B
Gold Barbara Wintroub Palm Desert, CA
Gold Dean Kingston Santa Cruz, CA
Silver Betty Allcorn Glen Mills, PA
Silver Brian Bury Surrey, BC, Canada
Bronze Nikki Schmalz Olathe, CO
Bronze Robert Klarich St. George, UT
70-74 DIVISION C
Gold Janis Brannan Houston, TX
Gold Larry Miller Port Byron, IL
Silver Barbara Maltby So. Burlington, VT
Silver Michael Duffy Blaine, WA
Bronze Barbara Powers Bella Vista, AR
Bronze Robert Powers Bella Vista, AR
70-74 DIVISION D
Gold Carol Nakao Lincoln, CA
Gold Ronald Greeno Lincoln, CA
Silver Andrea Chatwin Salt Lake City, UT
Silver Terrence Chatwin Salt Lake City, UT
Bronze Cheryl Anson Alpine, UT
Bronze Roland Anson Alpine, UT
75-79   
Gold Susan Dougan Santa Cruz, CA
Gold Bob LeRoy St. George, UT
Silver Alice Tym McDonald, TN
Silver Dick Johnson Boise, ID
Bronze Nancy Martin St. George, UT
Bronze Doug Twede Ogden, UT
80-84  
Gold Rosalie Knutsen Washougal, WA
Gold Gary Pyle Roseville, CA
Silver Lillian Palmer Mission, TX
Silver Ronald Lucas Maple Grove, MN
Bronze Gail Brown The Villages, FL
Bronze Tony Lingenfelter Sun City West, AZ
85-89 
Gold Bernie Darien St. George, UT
Gold Fred Eggen Florence, AZ
Silver Joyce Jones Bothell, WA
Silver Gil Middleton Kirkland, WA
Bronze Marion Lisehora Millsboro, DE
Bronze Ray Rodelander St. George, UT
90-94
Gold Doris Castaneda Pacific Palisades, CA
Gold Armand Matern Bountiful, UT

Gold Sponsor