2019 Pickleball Doubles - Men Results

50-54
Gold Mark Friedenberg Seattle, WA
Gold Rob Schmidt Lakeville, MN
Silver Glenn Spivey Meridian, ID
Silver Jeffrey Mclain Meridian, ID
Bronze Howard Fromberg Stevenson Ranch, CA
Bronze Donnie Gallegos Centennial, CO

55-59 DIVISION A
Gold Stephen Cole Las Vegas, NV
Gold Randy Coleman Lubbock, TX
Silver Joe Frasca Colorado Springs, CO
Silver Kenneth Lehman Denver, CO
Bronze Todd Headley Hendersonville, NC
Bronze Stephen Wilkinson Marshall, NC
55-59 DIVISION B
Gold Chris Carpenter Ballwin, MO
Gold Tom Ratzki Ballwin, MO
Silver David Moore Stanwood, MI
Silver Greg Fox Cochrane, AB, Canada
Bronze Joe Scanlan Sebastian, FL
Bronze Lee Tenold Overland Park, KS
55-59 DIVISION C
Gold Miles Minsker Vancouver, AK
Gold Richard Pierce Bend, OR
Silver Chuck Clark Chatham, IL
Silver Tom Marsh Winterville, NC
Bronze Steve Garcia Hurricane, UT
Bronze Paul Wantuck Santa Fe, NM
55-59 DIVISION D
Gold Dave Blaisdell Nine Mile Falls, WA
Gold John Giampietri Spokane, WA
Silver Bruce Burnett St. George, UT
Silver Rich Thul Calgary, AB, Canada
Bronze Verl Clark Bozeman, MT
Bronze Tony Beaverson Cody, WY
55-59 DIVISION E
Gold John Richards Provo, UT
Gold Steven Glover Orem, UT
Silver Matthew Kesner San Diego, CA
Silver Jay Gross San Diego, CA
Bronze John Hart Spearfish, SD
Bronze Michael Hopwood Ivins, UT

60-64 DIVISION A
Gold Terry Long Santa Cruz, CA
Gold Robert Deller Reno, NV
Silver Larry Moon Layton, UT
Silver Tyler Sheffield Highland, UT
Bronze Lenny Chimino Lindenhurst, IL
Bronze Craig Palermo Reedsport, OR
60-64 DIVISION B
Gold Lonne Kaufman Sun City West, AZ
Gold Ken Harris St. Charles, IL
Silver Fred Hull St. George, UT
Silver William Gallatin St. George, UT
Bronze Terry Pellam Sioux Falls, SD
Bronze Brad Tew Rogers, AR
60-64 DIVISION C
Gold Randy Wright Las Vegas, NV
Gold Lou Boisvert Las Vegas, NV
Silver Leroy Weighall Lincoln, CA
Silver Mark Gustavson St. George, UT
Bronze Mitch Fitzhugh Grass Valley, CA
Bronze Richard Wise Granite Bay, CA
60-64 DIVISION D
Gold Bill Wallace Meridian, ID
Gold David Grube Star, ID
Silver Dan Hopkins Terre Haute, IN
Silver Chris Whitnell Key West, FL
Bronze Craig Bruin Sandy, UT
Bronze Mike Hodson Ivins, UT

65-69 DIVISION A
Gold James Hackenberg Kalamazoo, MI
Gold Gregg Whitfield Cambria, CA
Silver Walt Ashby St. George, UT
Silver Robert Hurdman Washington, UT
Bronze Ted Biggs Edmonton, AB, Canada
Bronze Mike Cooper Edmonton, AB, Canada
65-69 DIVISION B
Gold Dale Brower Garden City, UT
Gold Jeffrey Christensen Ivins, UT
Silver Joseph Egloff Grand Junction, CO
Silver Walter Cummings Grand Junction, CO
Bronze Anthony LeBron St. George, UT
Bronze Michael Narkiewicz St. George, UT
65-69 DIVISION C
Gold Warren Meyer Belleair, FL
Gold Severin Gonnella Santa Clara, UT
Silver Bryan Cherry Washington, UT
Silver Jim Pulsipher Washington, UT
Bronze Don Curnutt Las Vegas, NV
Bronze Mike Trujillo Las Vegas, NV

70-74 DIVISION A
Gold Carl Tietze Apache Junction, AZ
Gold Robert Costanza Casa Grande, AZ
Silver Michael Luevano Goodyear, AZ
Silver Dean Kingston Santa Cruz, CA
Bronze Domenic Girodo Livingston, TX
Bronze Edward Klarman Cherry Hill, NJ
70-74 DIVISION B
Gold Jeff Webster Colorado Springs, CO
Gold Randy Darrohn Layton, UT
Silver Ron Yoshimoto Fresno, CA
Silver Donald Miyasaki Fresno, CA
Bronze John Gibbs Henderson, NV
Bronze Ronald Cormier Las Vegas, NV
70-74 DIVISION C
Gold Ronald Greeno Lincoln, CA
Gold Norm Readdy Sacramento, CA
Silver Stan Hayden Lehi, UT
Silver Whitey Anson Alpine, UT
Bronze Eric Johnson Salt Lake City, UT
Bronze Joe Terry Cottonwood Heights, UT

75-79 DIVISION A
Gold James Reynolds Monument, CO
Gold James Kotowski Arvada, CO
Silver Gil Federico Scottsdale, AZ
Silver Larry Miller Port Byron, IL
Bronze Ronald Hohman Juneau, AK
Bronze Phil Dunmeyer San Clemente, CA
75-79 DIVISION B
Gold Tom Reed Midway, UT
Gold Craig Sherman Hideout, UT
Silver Doug Twede Ogden, UT
Silver Rich Dall St. George, UT
Bronze David Triptow St. George, UT
Bronze Boyd Perry St. George, UT

80-84  
Gold Allan Peterson Herriman, UT
Gold Tony Lingenfelter Sun City West, AZ
Silver Robert Gaps Laguna Woods, CA
Silver Ted Sparks Mesa, AZ
Bronze Hank Palmer Fresno, CA
Bronze Ronald Lucas Maple Grove, MN

85-89
Gold Fred Eggen Florence, AZ
Gold Gil Middleton Kirkland, WA
Silver Armand Matern Bountiful, UT
Silver David Faux Pleasant Grove, UT

Gold Sponsor