2018 Triathlon Team Results

Men 165-179
Gold Norman Weldon   South Jordan, UT 1:14:36.3
Norman Weldon   South Jordan, UT
Derek Christensen  South Jordan, UT
Silver Neil Tracey  New Westminster, BC, Canada 1:24:10.7
David Cuvilier   St. Albert, AB,   Canada
David Cuvilier   St. Albert, AB,   Canada
Men 180-194
Gold Alan Hicken   St. George, UT 1:10:31.7
Gary Thayne   St. George, UT
Tom Holzhauer  Washington, UT
Men 195-209
Gold Mike Freshley  Montrose, CA 1:00:55.4
Roger Johnson  West Linn, OR
Curtis Eppley   Springville, UT
Silver Kevin Moyle   Taylorsville, UT 1:19:07.1
James Wheeler   Hurricane, UT
David Moyle   Beaverton, OR
Bronze Garn Woodall   Murray, UT 1:30:02.1
Scott Hale  West Jordan, UT
John Scott   Kearns, UT
4th Larry Croft  Salt Lake City, UT 1:39:47.8
Dave Tuckett  Cottonwood Heights, UT
Gary Jensen  Dammeron Valley, UT
Men 210-224
Gold William Thurman  St. George, UT 1:14:39.9
Ron Smith  St. George, UT
Ron Smith  St. George, UT
Men 225-239
Gold John Warnke  St. George, UT 1:36:07.7
Warren Kinzel  Montrose, CO
Robert Hawkes  St. George, UT
Women 165-179
Gold Jamie Knoph  Greeley, CO 1:07:54.7
Diane Shanklin  Santa Clara, UT
Denise Allen  St. George, UT
Silver Andrea Richman  Centerville, UT 1:21:26.3
Jill Madsen  Centerville, UT
Tina Ellis  Centerville, UT
Women 180-194
Gold Bonnie Spackman  Mayfield, UT 2:16:21.0
Cynthia Litson  Santa Clara, UT
Doreen Finley  Washington, UT
Women 240-300
Gold Flora Wong  Helena, MT 2:07:57.0
Judy Gubler  Ivins, UT
Dorothy Houston  Santa Clara, UT
Mixed 165-179
Gold Connie Larson  Centerville, UT 1:06:08.8
Jeff Flowers  West Point, UT
Cindy Lockwood  Herriman, UT
Silver Mimi Willard  Kentfield, CA 1:08:22.5
Dave Covey  Kentfield, CA
Dave Covey  Kentfield, CA
Bronze Julie Collins  Brigham City, UT  1:13:50.8
Mike Collins  Brigham City, UT 
Neil Chadwick  Bountiful, UT
4th Lori Peterson  Vermillion, SD 1:19:21.6
Elizabeth Shepard  Yakima, WA
Rick Peterson  San Antonio, TX
Mixed 180-194
Gold Dorothy Maryon  Draper, UT 1:10:55.8
Richard Linton  Draper, UT
Ed Brunisholz  Salt Lake City, UT
Silver Mike Cooper  Edmonton, AB, Canada 1:16:42.2
Mike Cooper  Edmonton, AB, Canada
Susan Cooper  Edmonton, AB, Canada
Bronze PH Leong  Sebastopol, CA 1:17:44.5
Kelvin Nelson  Cupertino, CA
Cindy Gilmore  St. George, UT
4th Bruce Schroeder  Ivins, UT 1:18:44.3
Sherri Evershed  Salt Lake City, UT
Wendy Tuckett  Cottonwood Heights, UT
5th Kelly Binkley  New Kensington, PA 1:21:39.3
Don McGill  Boulder, CO
Kristy McGowan  Boulder, CO
Mixed 195-209
Gold Gene Rogers  St. George, UT 1:11:59.6
Frank Masterson  Millbrae, CA
Layne Garner  Toquerville, UT
Silver Brent Barney  Murray, UT  1:27:15.7
Brent Barney  Murray, UT 
Sylvia Barney  Murray, UT 
Mixed 210-224
Gold Barbara Hodges  Saskatoon, SK, Canada 1:20:05.8
Robert Hodges  Aurora, CO
Ron van Meenen  Saskatoon, SK, Canada
Silver Jim Demet  Salt Lake City, UT 1:20:47.2
Margaret Douglass  Salt Lake City, UT
Dick Johnson  Parowan, UT
Mixed 225-239
Gold Samuel Neff  Whitefish, MT 1:35:23.8
Robert Neff  Palo Alto, CA
Ruth Neff  Whitefish, MT
Mixed 240-300
Gold Ruth Sluder  Cedar City, UT 2:11:38.5
Paul Trudell  Tiburon, CA
Mary Trudell  Tiburon, CA

Gold Sponsor