2018 Swimming 400M Freestyle Results

Men 50-54
1 Kurt Dickson Glendale, AZ 4:23.72
2 Dennis Tesch Salt Lake City, UT 4:37.34
3 Stephen Nichols San Antonio, TX 4:52.52
4 Mike Roll Medicine Hat, AB, Canada 6:23.06
5 Tyler Tait Bluffdale, UT 6:38.65
Men 55-59
1 Paul Havick Washington, UT 6:08.59
2 Neil Tracey New Westminster, BC, Canada 6:25.72
Men 60-64
1 Hobe Horton Calgary, AB, Canada 5:20.60
2 John Ramos San Bernardino, CA 5:46.32
3 Albertus Rinke Bullhead City, AZ 5:51.53
4 Daniel Underbrink Kirkland, WA 5:54.79
5 Kevin Moyle Taylorsville, UT 6:49.16
6 Bruce Moffat South Jordan, UT 7:11.64
7 Kevin Johnson South Jordan, UT 7:21.19
8 Rick Grant Reseda, CA 7:51.16
9 Lane Henderson Riverton, UT 11:14.83
Men 65-69
1 Mark Modjeska Prescott, AZ 5:09.79
2 Allen Larson Portland, OR 6:11.46
3 Bruce Schroeder Ivins, UT 6:43.42
4 Douglas Estrich Stratham, NH 7:10.08
5 Charles Myers San Luis Obispo, CA 7:11.42
Men 70-74
1 Fred Baird West Jordan, UT 5:48.56
2 Dennis Meyring American Fork, UT 6:03.29
3 Vadym Kutsenko Kharkiv, Ukraine 6:06.45
4 Yaroslav Novitskiy Moscow, Russia 7:45.06
Men 75-79
1 Bill Dawson San Carlos, CA 6:49.76
2 George Carey Laguna Beach, CA 6:53.65
3 John Warnke St. George, UT 8:24.29
Men 80-84
1 Laurence Houlgate San Luis Obispo, CA 8:18.51
2 Samuel Neff Whitefish, MT 11:28.89
3 Larry Vanderplas Idaho Falls, ID 18:30.85
Women 50-54
1 Wendy Baron Pocatello, ID 6:44.12
2 Jamie Knoph Greeley, CO 6:48.63
Women 55-59
1 Michele David Roll Medicine Hat, AB, Canada 6:25.07
2 Mary Ann Cuvilier St. Albert, AB, Canada 6:48.54
3 Patty Deters Grand Junction, CO 7:27.58
Women 60-64
1 Cheryl Gettelfinger Carmel, IN 6:03.00
2 Cindy Gilmore St. George, UT 6:06.40
3 Dorothy Maryon Draper, UT 6:10.29
4 Helen Morley Calgary, AB, Canada 6:21.38
5 Deborah Pederson San Antonio, TX 7:12.30
6 Blair Brockman Tulsa, OK 7:54.40
7 Nancy Wong Anacortes, WA 9:36.19
Women 65-69
1 Carolyn Lyman Salt Lake City, UT 6:27.33
2 Jan Miller Gatesville, TX 6:46.72
3 Kathy Bodmer Sun City West, AZ 7:08.18
4 Gloria Lambertz Helena, MT J8:33.85
5 Kathleen Tittle The Villages, FL J8:11.19
6 Julie Joyce Prescott, AZ J8:26.12
Women 70-74
1 Martha McDade Houston, TX 7:46.75
2 Bertha Bowen Newdale, ID 8:28.14
3 Karen Teichman Sun City West, AZ 8:46.70
4 Pat Lillehei Minneapolis, MN 11.19.31
Women 75-79
1 Lynne H. Lund St. George, UT 7:29.20
2 Ann Hunt Ann Arbor, MI 9:37.41
3 Elizabeth Beddow Tulsa, OK 10:05.30
Women 80-84
1 Beverly Linnihan Sun City, AZ 9:40.97
2 Ruth Sluder Cedar City, UT 12:20.94
3 Dorothy Kennedy St. George, UT 13:05.37
Women 90-94
1 Flora Wong Helena, MT 15:44.20

Gold Sponsor