2018 Swimming 200M Freestyle Results

Men 50-54
1 Kurt Dickson Glendale, AZ 2:04.99
2 Stephen Nichols San Antonio, TX 2:09.30
3 Dennis Tesch Salt Lake City, UT 2:12.82
4 Mike Roll Medicine Hat, AB, Canada 2:54.80
Men 55-59
1 Paul Havick Washington, UT 2:52.24
2 Eric Huang North Salt Lake, UT 2:55.12
3 Robert Olson Helper, UT 3:09.71
Men 60-64
1 John Ramos San Bernardino, CA 2:37.66
2 Robert Mitchell Lake Forest, CA 2:38.68
3 Albertus Rinke Bullhead City, AZ 2:46.14
4 Peter Morris Tahoe City, CA 2:50.70
5 Kevin Moyle Taylorsville, UT 2:57.18
6 Bruce Moffat South Jordan, UT 3:15.66
7 Rick Grant Reseda, CA 3:21.29
8 PH Leong Sebastopol, CA 4:35.61
9 Lane Henderson Riverton, UT 5:22.96
Men 65-69
1 Mark Modjeska Prescott, AZ 2:33.58
2 Allen Larson Portland, OR 2:49.81
3 Frank Warner Silverdale, WA 3:04.51
4 Bruce Schroeder Ivins, UT 3:41.54
Men 70-74
1 Vadym Kutsenko Kharkiv, Ukraine 2:58.44
2 Yaroslav Novitskiy Moscow, Russia 3:15.36
Men 75-79
1 Peter Andersen San Diego, CA 2:50.80
2 George Carey Laguna Beach, CA 3:09.07
3 Bill Dawson San Carlos, CA 3:09.13
Men 80-84
1 Laurence Houlgate San Luis Obispo, CA 4:02.59
2 Ray Scharf Harkers Island, NC 4:22.37
3 Larry Vanderplas Idaho Falls, ID 8:58.39
4 Jim Flora St. George, UT 12:01.83
Men 85-89
1 Steve Barrett Pittsboro, NC 4:41.55
Men 90-94
1 Jordan Wolle Las Cruces, NM 8:43.81
Women 50-54
1 Kristy McGowan Boulder, CO 2:43.45
2 Wendy Baron Pocatello, ID 3:14.55
3 Pam Branum Houston, TX 5:14.61
Women 55-59
1 Susan Ingraham San Antonio, TX 2:37.81
2 Michele David Roll Medicine Hat, AB, Canada 2:58.86
3 Mary Underbrink Kirkland, WA 3:31.49
4 Julie Collins Brigham City, UT 3:33.00
Women 60-64
1 Diana LaMar Las Vegas, NV 2:50.26
2 Cheryl Gettelfinger Carmel, IN 2:53.21
3 Dorothy Maryon Draper, UT 2:56.28
4 Meredith Lyndon Avenel, NJ 3:19.39
5 Deborah Pederson San Antonio, TX 3:21.24
6 Nancy Wong Anacortes, WA 4:30.27
Women 65-69
1 Gloria Lambertz Helena, MT 3:48.33
2 Julie Joyce Prescott, AZ 4:02.81
3 Gloria Wong Los Angeles, CA 4:51.99
Women 70-74
1 Martha McDade Houston, TX 3:40.57
2 Karen Teichman Sun City West, AZ 4:03.71
3 Bertha Bowen Newdale, ID 4:05.41
4 Ineke Ashey Boise, ID 4:29.63
5 Bakula Ramanlal Patel Surat, Gujarat, India 5:30.89
6 Renate Ringsven Cumberland, WI 5:59.25
Women 75-79
1 Jeanne Hackett The Villages, FL 3:57.44
2 Ann Hunt Ann Arbor, MI 4:32.04
3 Elizabeth Beddow Tulsa, OK 5:08.93
Women 80-84
1 Beverly Linnihan Sun City, AZ 4:35.37
2 Jacqueline Weigand Westminster, CO 6:09.24
3 Dorothy Kennedy St. George, UT 6:27.69
Women 90-94
1 Flora Wong Helena, MT 8:14.95

Gold Sponsor