2018 Swimming 100M Individual Medley Results

Men 50-54
1 Stephen Nichols San Antonio, TX 1:10.56
2 Michael Tingstrom Woodbridge, VA 1:14.98
3 Tyler Tait Bluffdale, UT 1:27.03
4 Eric Johnson Lindon, UT 1:30.23
Men 55-59
1 Jeff Baird Grand Junction, CO 1:16.97
2 Jeff Marchant San Diego, CA 1:23.30
3 Neil Tracey New Westminster, BC, Canada 1:25.22
4 Paul Havick Washington, UT 1:28.84
Men 60-64
1 Robert Voll Gresham, OR 1:16.97
2 Bud Sadler Murray, UT 1:23.40
3 John Ramos San Bernardino, CA 1:25.15
4 Gary Abbate Bridgeport, WV 1:30.15
5 PH Leong Sebastopol, CA 2:11.67
Men 65-69
1 Steve Heck Prairieville, LA 1:14.17
2 Allen Larson Portland, OR 1:37.92
3 Charles Myers San Luis Obispo, CA 1:38.59
4 Douglas Estrich Stratham, NH 1:41.99
5 Randy Neibaur Newdale, ID 2:02.02
6 W. Kay Blackwell Washington, UT 2:06.48
7 Randall Neff Byron, GA 2:09.95
Men 70-74
1 Dennis Meyring American Fork, UT 1:30.95
2 Bob Welty Dallas, TX 1:34.09
3 Ron Smith St. George, UT 1:57.87
Men 75-79
1 Mike Freshley Montrose, CA 1:23.45
2 Peter Andersen San Diego, CA 1:26.60
3 George Carey Laguna Beach, CA 1:39.01
4 Tony Ralphs Chula Vista, CA 1:42.21
5 John Bell Malibu, CA 2:00.45
6 John Warnke St. George, UT 2:02.98
Men 80-84
1 Ray Bellem Prescott, AZ 2:01.22
Men 85-89
1 Clarke Mitchell Overton, NV 1:41.31
Women 50-54
1 Cindy Palmer Stansbury Park, UT 1:32.27
2 Antje Kleeman Gottesgabe, M/V, Germany 1:34.10
3 Jamie Knopf Greeley, CO 1:43.67
Women 55-59
1 Brigid Bunch Prescott, AZ 1:19.43
2 Susan Ingraham San Antonio, TX 1:23.64
3 Kathy Hilland Calgary, AB, Canada 1:24.67
4 Mary Ann Cuvilier St. Albert, AB, Canada 1:38.39
5 Patty Deters Grand Junction, CO 1:44.73
6 Julie Collins Brigham City, UT 1:49.85
7 Mary Underbrink WA, WA 1:52.22
Women 60-64
1 Dorothy Maryon Draper, Ut 1:27.67
2 Cindy Gilmore St. George, UT 1:28.15
3 Diana LaMar Las Vegas, NV 1:34.10
4 Patricia Cericola Austin, Tex 1:45.53
5 Laura Lee Fairchild St. George, Ut 1:47.76
6 Erma Myers Apple Valley, Calif 1:53.49
7 Deborah Pederson San Antonio, TX 2:00.33
Women 65-69
1 Jan Miller Gatesville, TX 1:37.24
2 Carolyn Lyman Salt Lake City, UT 1:42.28
3 Marianne Erickson Prescott Valley, AZ 1:45.32
4 Peggy Stringer Helena, MT 1:45.76
5 Elyse Mooneyham Hurricane, UT 2:23.09
6 Kelly Reuter Oracle, AZ 2:25.12
Women 70-74
1 Daniela Barnea Palo Alto, CA 1:37.43
2 Emma Jo Charron Lutz, FL 1:43.68
3 Karen Teichman Sun City West, AZ 2:12.30
4 Jane Kaiser St Louis, MO 2:18.27
5 Pat Lillehei Minneapolis, MN 2:54.12
Women 75-79
1 Susan Meyers Columbia City, IN 1:49.60
2 Lynne H. Lund St. George, UT 2:06.64
3 Jane Stewart Elcho, WI 2:09.70
4 Mary Ann Case Sioux Falls, SD 2:10.18
5 Betty Mae Locke Lodi, CA 3:37.81
Women 80-84
1 Beverly Linnihan Sun City, AZ 2:34.49
2 Katherine Kronwall Bayfield, CO 3:41.48
Women 90-94
1 Flora Wong Helena, MT 5:12.19

Gold Sponsor