2018 Pickleball Doubles - Men Results

Men 50-54 Division A
Gold Randy Coleman Lubbock, TX
Gold Stephen Cole Las Vegas, NV
Silver Randall Wood San Marcos, TX
Silver Vuong Nguyen Pearland, TX
Bronze Mark Friedenberg Seattle, WA
Bronze Tony Tollenaar Tualatin, OR
Men 50-54 Division B
Gold Trent Allsup Herriman, UT
Gold Andy Taylor Waterloo, ON, Canada
Silver David Dalessandro Huntington Beach, CA
Silver Scott Austin Hanover, PA
Bronze Brad Pace Highland, UT
Bronze Chris Thackeray Alpine, UT
Men 55-59 Division A
Gold William Muno Colorado Springs, CO
Gold Kenneth Lehman Denver, CO
Silver Brett Noel Paso Robles, CA
Silver Howard Fromberg Stevenson Ranch, CA
Bronze Patrick Sinicki Portage, MI
Bronze Todd Dowrick East Lansing, MI
Men 55-59 Division B
Gold Brad Hansen Blanchard, ID
Gold Greg Nutter Cusick, WA
Silver Larry Foster Mesa, AZ
Silver Doug Knoles Mesa, AZ
Bronze Stacy Sommers Provo, UT
Bronze Whit McQueen St. George, UT
Men 55-59 Division C
Gold Dave Blaisdell Nine Mile Falls, WA
Gold John Giampietri Spokane, WA
Silver Tony Beaverson Cody, WY
Silver Verl Clark Bozeman, MT
Bronze Rich Thul Calgary, AB, Canada
Bronze Brian Popowitch High River, AB, Canada
Men 60-64 Division A
Gold James Hackenberg Kalamazoo, MI
Gold Larry Moon Layton, UT
Silver Robert Deller Reno, NV
Silver Michael Forscheimer Olympic Valley, CA
Bronze Steve Paranto Hillsboro, OR
Bronze Craig Palermo Reedsport, OR
Men 60-64 Division B
Gold Fred Hull St. George, UT
Gold William Gallatin St. George, UT
Silver Keith Sturdivant Oracle, AZ
Silver Michael Place Florence, AZ
Bronze Marcus Bock The Villages, FL
Bronze Brian Werner The Villages, FL
Men 60-64 Division C
Gold Mark Evans St. George, UT
Gold Keith Tolbirt St. George, UT
Silver Richard Wise Granite Bay, CA
Silver Dean Widman Hypoluxo, FL
Bronze Daniel Sage Centennial, CO
Bronze Ron Ferrari Lakewood, CO
Men 60-64 Division D
Gold Douglas Myer Tucson, AZ
Gold Walter Weighall Red Bluff, CA
Silver Mark Gustavson St. George, UT
Silver Jeff Tidwell Springville, UT
Bronze Dave Knittle Honaunau, HI
Bronze Mark Roberts Calexico, CA
Men 60-64 Division E
Gold Craig Rockwood South Lake Tahoe, CA
Gold Paul White Gardnerville, NV
Silver Roland Tanner Henderson, NV
Silver Stan Hardy Troutdale, OR
Bronze Bruce Wathen Mesquite, NV
Bronze Ron Peck Highland, UT
Men 65-69 Division A
Gold Gregg Whitfield Cambria, CA
Gold Brad Drew Simi Valley, CA
Silver Duke Grondin Thousand Oaks, CA
Silver Nabil Merhi Tijeras, NM
Bronze Michael Cox Grand Junction, CO
Bronze Carl Tietze Apache Junction, AZ
Men 65-69 Division B
Gold Steve Owens St. George, UT
Gold Steve Garcia Hurricane, UT
Silver Bob Johnson Cottonwood, CA
Silver Joel Heller Ashland, OR
Bronze Doug Findlay Bluffton, SC
Bronze Wade Johnson Sparks, NV
Men 65-69 Division C
Gold Michael Petrillo Sahuarita, AZ
Gold Tom Kendrick Santa Rosa, CA
Silver Joe Grimm Salmon, ID
Silver Ken Kehrer Teasdale, UT
Bronze Walter Cummings Grand Junction, CO
Bronze Joseph Egloff Grand  Junction, CO
Men 65-69 Division D
Gold Mike McElroy Lincoln, CA
Gold Michael Irwin Lincoln, CA
Silver Howard McRoberts Fruit Heights, UT
Silver Donald Becker St. George, UT
Bronze Dave Cowdin South Weber, UT
Bronze Craig Poll South Weber, UT
Men 65-69 Division E
Gold Gordon Hanks Holladay, UT
Gold Mike Kessler Ivins, UT
Silver Bud Corkin St. George, UT
Silver Rick Nistico Boulder, CO
Bronze Tom Vodak ST George, UT
Bronze Carl Lindberg St George, UT
Men 70-74 Division A
Gold Charlie Marold Corpus Christi, TX
Gold Thomas Dunn Liberty, MO
Silver Don Simmons Englewood, CO
Silver Brian Jensen Temecula, CA
Bronze Duff Danilovich Walnut Creek, CA
Bronze Ronald Blasquez Danville, CA
Men 70-74 Division B
Gold Ronald Cormier Las Vegas, NV
Gold John Gibbs Henderson, NV
Silver Raymond Bennett Spring, TX
Silver Norio Nishiguchi Weslaco, TX
Bronze Bruce Covey South Haven, MI
Bronze Jimbo Cohen Minneapolis, MN
Men 70-74 Division C
Gold Douglas Bellows Washington, UT
Gold Joel Yoder St. George, UT
Silver Richard Harpster Sunset Beach, NC
Silver John Stine Salisbury, NC
Bronze Daniel Gamelin Washington, UT
Bronze John Chuba St. George, UT
Men 75-79
Gold Ronald Hohman Juneau, AK
Gold Phil Dunmeyer San Clemente, CA
Silver Craig Davis Washington, UT
Silver Doug Linde Salt Lake City, UT
Bronze Dick Johnson Boise, ID
Bronze David Leach Onamia, MN
Men 80-84
Gold Hank Palmer Fresno, CA
Gold Ronald Lucas Maple Grove, MN
Silver Tony Lingenfelter Sun City West, AZ
Silver Allan Peterson Herriman, UT
Bronze Frank Benneyan Fresno, CA
Bronze John Browning Fowler, CA
Men 85-89
Gold Armand Matern Bountiful, UT
Gold David Faux Pleasant Grove, UT

Gold Sponsor