2017 Triathlon Team Results

Men 150-164
Gold Bill Shea   Cave Creek, AZ 1:14:20.6
Barry Shea   Cave Creek, AZ
John Shea   Cave Creek, AZ
Men 180-194  
Gold Joseph Wyson   Las Vegas, NV 58:09.6
Roger Johnson   West Linn, OR  
Curtis Eppley   Springville, UT
Men 195-209
Gold Larry Croft   Salt Lake City, UT 1:35.15.2
Gary Jensen   Dammeron Valley, UT
Dave Tuckett   Cottonwood Heights, UT
Men 210-224
Gold William Thurman   St. George, UT 1:08:22.5
Ronald Smith   St. George, UT
Ronald Smith   St. George, UT
Silver Garn Woodall   Murray, UT 1:33:49.7
Garn Woodall   Murray, UT
John Scott   Kearns, UT
Men 225-239
Gold Robert Hawkes   St. George, UT 1:22:55.7
Warren Kinzel Montrose, CO
John Warnke St. George, UT
Men 240-300
Gold Jim Demet   Salt Lake City, UT 1:21:45.3
Rino DeBiasio   Trail, BC, Canada
Dick Johnson   Parowan, UT
Women 165-179
Gold Jamie Knoph   Greeley, CO 1:10:59.6
Julie Kanouse   St. George, UT
Denise Allen   St. George, UT
Silver Andrea Richman   Centerville, UT 1:16:05.5
Lucille O'Neil   Glen Allen, VA
Tina Ellis  Centerville, UT
Bronze Cindy Lockwood  Herriman, UT 2:00:40.7
Tamra Behunin   Farmington, UT
Connie Larson  Centerville, UT
Women 195-209
Gold Gini Baker   Sun City West, AZ 1:28:30.2
Charlene Rohrer   San Diego, CA
Charlene Rohrer   San Diego, CA
Women 240-300
Gold Judy Gubler   Ivins, UT 2:00:22.5
Dorothy Huston   Florence, AZ
Charlotte Sanddal   Helena, MT
Mixed 165-179
Gold Julie Collins   Brigham City, UT 1:11:57.6
Mike Collins  Brigham City, UT
Neil Chadwick  Bountiful, UT
SIlver Lori Peterson  Vermillion, SD 1:13:24.3
Elizabeth Shepard    Yakima, WA
Rick Peterson   San Antonio, TX
Bronze Kimball Harmon   Las Vegas, NV 1:16:17.6
Kimball Harmon   Las Vegas, NV
Joanna Harmon Las Vegas, NV
Mixed 180-194
Gold Mike Cooper   Edmonton, AB, Canada 1:11:04.0
Mike Cooper   Edmonton, AB, Canada
Susan Cooper   Edmonton, AB, Canada
Silver Bruce Schroeder   Ivins, UT  1:18:20.8
Sherri Evershed   Salt Lake City, UT
Wendy Tuckett Cottonwood Heights, UT
Bronze Kelly Binkley   New Kensington, PA 1:20:04.9
Don McGill   Boulder, CO
Kristy McGowan   Boulder, CO
4th Jeffrey Parkinson   Washington, Utah 1:24:45.6
Bonnie Cardon Jemez Springs, New Mexico
Roger Cardon Jemez Springs, New Mexico
5th Kem Akers   Kent, WA 1:29:36.0
Bill Benshoof   Kent, WA
Gioia Akers   Kent, WA
Mixed 195-209
Gold Lynn Anderson   St. George, UT 1:05:57.1
Frank Masterson   Millbrae, CA 
Layne Garner   Toquerville, UT
Silver Vicki Linton  Salt Lake City, UT  1:14:30.4
Richard Linton   Draper, UT
Richard Linton   Draper, UT
Mixed 210-224
Gold Graham Johnston   Houston, TX 1:16:31.9
Diana Ready   Mt. Vernon, OH
Harlen Van Blaricum   Dexter, MI 
Silver Barbara Hodges   Saskatoon, SK, Canada 1:16:44.0
Robert Hodges   Aurora, CO
Ron Van Meenen   St. George, UT
Mixed 240-300
Gold Samuel Neff   Whitefish, MT 1:44:06.9
Samuel Neff   Whitefish, MT
Ruth Neff   Whitefish, MT

Gold Sponsor