2017 Triathlon Individual Results

Men 50-54
1 101   Daniel Line Logan, UT 1:05:26.6
2 112   Jeff Shmoorkoff Edmonton, AB, Canada 1:05:58.3
3 105   Pete Bowden St. George, UT 1:07:30.5
4 103   Gordon Wright Salt Lake City, UT 1:08:09.5
5 108   Wayne Diamond West Jordan, UT 1:09:07.5
6 109   Gordon Hyde Stansbury Park, UT 1:10:02.9
7 104   Jeffrey Schreiber Sandy, UT 1:12:36.9
8 111   Larry Seidman Colorado Springs, CO 1:12:49.2
9 102   Dennis Rose Saint George, UT 1:13:30.8
10 106   Barry Elting Oakdale, CA 1:22:43.3
11 110   Lincoln Jacobs Lindon, UT 1:24:03.0
12 114   Randall Violett Cedar City, UT 1:32:11.5
13 107   Whitt Woods North Ogden, UT 1:42:05.8
Men 55-59
1 120   Bob Marabella Brigham City, UT 1:04:02.5
2 124   Gary Azevedo Idaho Falls, ID 1:04:50.1
3 123   Norman Weldon South Jordan, UT 1:08:06.9
4 125   David Cook Syracuse, UT 1:08:34.1
5 121   Michael Deal Tucson, AZ 1:09:25.0
6 116   Robert Neff Palo Alto, CA 1:12:57.7
7 128   Steve Dunn American Fork, UT 1:17:55.6
8 119   Gordon L Larsen St. George, UT 1:18:17.8
9 127   Travis Cottam St. George, UT 1:22:24.5
10 122   Wayne Rasmussen N. Ogden, UT 1:23:18.0
11 115   Kevin Lewis Washington, UT 1:32:26.8
12 117   Jeff Slarks St George, UT 1:34:42.6
Men 60-64
1 131   Alex Szirmai Las Vegas, NV 56:16.9
2 140   Wesley Raymond Lindon, UT 1:08:54.4
3 138   Steve Cambridge Orlando, FL 1:12:56.9
4 139   Rod Dueck Port Coquitlam, BC, Canada 1:15:53.8
5 137   Kelly Strong Claresholm, AB, Canada 1:20:09.4
6 135   Glenn DeHekker Whitefish, MT 1:21:03.1
7 143   Sam Melonas Salt Lake City, UT 1:23:45.9
8 144   Neal Yeip North Ogden, UT 1:24:56.6
9 129   Ben Brown Hurricane, UT 1:33:27.7
10 142   David Kerlin St. George, UT 1:33:46.0
11 287   Gene Oaks Centerville, UT 1:36:09.7
12 141   Mark Hamilton Taylorsville, UT 1:55:58.6
13 132   Robert Hansen Tucson, AZ 2:14:19.9
Men 65-69
1 148   Kalani Scott St. George, UT 1:02:28.8
2 160   William Cerny Orem, UT 1:10:27.9
3 152   W. Kay Blackwell Washington, UT 1:21:28.1
4 145   Ron Downey Anchorage, AK 1:22:38.9
5 151   James Tustison Saint George, UT 1:23:01.2
6 154   Douglas Hamilton St. George, UT 1:24:04.9
7 156   Charles Skewes American Fork, UT 1:27:17.3
8 146   Curt Griffin Midvale, UT 1:28:31.4
9 147   Gig Tollefsen St. George, UT 1:30:59.1
10 153 Paul Christensen McCall, ID 1:35:16.8
11 149 Richard (Brick) Street Jr. Portland, OR 1:46:14.8
12 150   James Swinton Edmonton, AB, Canada 1:50:29.5
13 157   Daniel Triplett Shreveport, LA 1:56:26.7
14 158   Marcus Warren St. George, UT 2:04:11.1
Men 70-74
1 163   James Noonan Vancouver, WA 1:11:15.4
2 166   Lloyd Kull Arvada, CO 1:15:20.6
3 161   Stan Davis St. George, UT 1:17:50.5
4 168   Roger Spencer St. George, UT 1:26:03.7
5 162   Billy Lyzenga Santa Clara, UT 1:39:00.7
6 167   James Reiher Delafield, WI 1:51:25.5
Men 75-79
1 169   Noel Olsen Midvale, UT 1:15:08.5
Men 85-89
1 173   Dick Graves Grand Rapids, MI 2:07:52.7
Women 50-54
1 178   Barbara Nelson Idaho Falls, ID 1:13:25.0
2 175   Nikki Swinton Edmonton, AB, Canada 1:24:34.3
3 181   Jamie Rasmussen Ogden, UT 1:29:03.2
4 182   Kathleen Robinson Sammamish, WA 1:37:23.1
5 180   Elizabeth Eckstrom Portland, OR 1:42:21.4
6 176   Amy Woodstock St. George, UT 2:12:25.4
Women 55-59
1 184   Julie Hansen South Ogden, UT 1:05:43.9
2 186   Mary Ann Cuvilier St. Albert, AB, Canada 1:12:13.2
3 185   Diane Tripp Hurricane, UT 1:20:07.6
4 183   Denise Brown Idaho Falls, ID 1:24:25.2
5 187   Shelley Rasmussen St. George, UT 1:28:36.5
6 189   Christine Clayton Tucson, AZ 1:31:11.1
7 190   Lisa Davis St. George, UT 1:40:23.2
Women 60-64
1 196   Janet Scott St. George, UT 1:13:13.7
2 193   Jeannine Hale West Jordan, UT 1:21:55.4
3 197   Sylvia Marlin Waterford, MI 1:24:09.2
4 195   Elaine Page West Bountiful, UT 1:25:51.2
5 194   Mary Scott St. George, UT 1:27:17.0
Women 65-69
1 204   Marti Davis St. George, UT 1:24:25.3
2 202   Sandy Triplett Shreveport, LA 1:27:52.8
3 198   Gina Flanagan Loa, UT 1:32:07.3
4 199   Judy Jennings Orangevale, CA 1:33:00.7
5 201   Anne Cerny Orem, UT 1:45:53.9
6 203   Patricia Ault St. George, UT 1:46:26.0
7 206   Nancy Neff Ivins, UT 1:51:25.9
8 205   Elaine Harrison Stansbury Park, UT 1:55:43.4
9 207   Patricia Hagen Burnsville, MN 2:01:32.4
Women 70-74
1 210   Paula Larsen Delafield, WI 1:20:40.3
2 208   Linda Blair St. George, UT 1:50:29.8
3 286   Pat Lillehei Minneapolis, MN 2:07:40.1
Women 75-79
1 211   Elizabeth Thomas Tubac, AZ 1:50:56.8

Gold Sponsor