2017 Pickleball Doubles - Men Results

Men 50-54 Division A
Gold   Roberto Donati  Los Angeles, CA
Gold   Michael Stahl  Irvine, CA
Silver   James Kloss  Paradise Valley, AZ
Silver   David Overmoyer  Phoenix, AZ
Bronze   Jeff McFall  Kingsburg, CA
Bronze   Lon Krantz  Alpine, CA
Men 50-54 Division B  
Gold   Kenneth Lehman  Denver, CO
Gold   Dan Jackson  Littleon, CO
Silver   Walter Pawlowski  Tucson, AZ
Silver   Jeff Weinberg  Grand Junction, CO
Bronze   Dale Guess  North Chesterfield, VA
Bronze   Duane Hill  Galena, OH
Men 50-54 Division C  
Gold   James Stapleton  Livingston, TX
Gold   Bill Joseph  Redding, CA
Silver   Kerry Johnson  Pleasant Grove, UT
Silver   Chris Thackeray  Alpine, UT
Bronze   Steven Taylor  Torrance, CA
Bronze   John Jermstad  Grand Haven, MI
Men 55-59 Division A  
Gold   Glen Peterson  Redmond, WA
Gold   Steve Dawson  Carlsbad, CA
Silver   Scott Lennan  Lake Forest Park, WA
Silver   James Hackenberg  Kalamazoo, MI
Bronze   Del Kauss  Saint Paul, MN
Bronze   Stephen Cole  Las Vegas, FL
Men 55-59 Division B  
Gold   Douglas Luciani  Huntington Beach, CA
Gold   David Dalessandro  Huntington Beach, CA
Silver   Scott Tikson  St. George, UT
Silver   Lindsay Hobbs  St. George, UT
Bronze   Peter Junggren  Las Vegas, NV
Bronze   Steven Hosohama  Santa Monica, CA
Men 55-59 Division C  
Gold   Erik Berggren  Topeka, KS
Gold   Charles Wichert  Topeka, KS
Silver   William Lahousse  Maricopa, AZ
Silver   Michael McKeough  Grand Haven, MI
Bronze   Brad Hansen  Blanchard, ID
Bronze   Greg Nutter  Cusick, WA
Men 55-59 Division D  
Gold   Robert Shepard  Cedar City, UT
Gold   Steven McCabe  Littleton, CO
Silver   Jeff Greenhoe  Rocklin, CA
Silver   Charles Garcia  Antelope, CA
Bronze   Craig Rockwood  South Lake Tahoe, CA
Bronze   Paul White  Gardnerville, NV
Men 60-64 Division A  
Gold   Tyler Sheffield  Highland, UT
Gold   Larry Moon  Layton, UT
Silver   Craig Palermo  Reedsport, OR
Silver   Mario Najera  Surprise, AZ
Bronze   Steve Paranto  Hillsboro, OR
Bronze   Randy Bither  Beaverton, OR
Men 60-64 Division B  
Gold   Robert Deller  Reno, NV
Gold   Michael Forscheimer  Olympic Valley, CA
Silver   Steve Garcia  Hurricane, UT
Silver   Walt Ashby  St. George, UT
Bronze   Fred Hull  St. George, UT
Bronze   William Gallatin  St. George, UT
Men 60-64 Division C  
Gold   Rick Bell  Georgetown, DE
Gold   Steve Barrett  Dana Point, CA
Silver   Terry Subtelny  Surrey, BC, Canada
Silver   Larry Huffman  Sandy, UT
Bronze   Joseph Egloff  Westminster, CO
Bronze   Jerry Hays  Glenwood Springs, CO
Men 60-64 Division D  
Gold   William Peck  St George, UT
Gold   Mark Evans  St. George, UT
Silver   Dale Wagner  Harmony, PA
Silver   Jeff Tidwell  Springville, UT
Bronze   Joseph Rizzo  Cottonwood, AZ
Bronze   Douglas Myer  Tucson, AZ
Men 60-64 Division E  
Gold   Jim Swaydan  St. George, UT
Gold   Greg Aldred  St. George, UT
Silver   David Alexander  Layton, UT
Silver   Bill Daley  West Bend, WI
Bronze   Gary Hains  Selma, CA
Bronze   Robert Cruz  Clovis, CA
Men 65-69 Division A  
Gold   Carl Tietze  Apache Junction, AZ
Gold   Duke Grondin  Thousand Oaks, CA
Silver   Richard Kirkham  South Jordan, UT
Silver   Stan Gardner  Sandy, UT
Bronze   Dennis Louie  Laguna Niguel, CA
Bronze   Bill Batley  Las Vegas, NV
Men 65-69 Division B  
Gold   Dennis Cox  Show Low, AZ
Gold   Jim Watson  Yuma, AZ
Silver   Wade Johnson  Sparks, NV
Silver   Jerry Louis  Scotts Valley, CA
Bronze   Doug Linde  Salt Lake City, UT
Bronze   Keith West  Draper, UT
Men 65-69 Division C  
Gold   Nick Sharp  Reno, NV
Gold   Mike Cobb  Reno, NV
Silver   Brian Melaney  West Haven, UT
Silver   Kevin Olson  Bountiful, UT
Bronze   Kelly Painter  Fountain Valley, CA
Bronze   Norm Readdy  Sacramento, CA
Men 70-74 Division A  
Gold   Robert Klarich  St. George, UT
Gold   Scott Campbell  Steamboat Spgs, CO
Silver   Bill Freeman  Reno, NV
Silver   Bart Brannon  Wildwood, GA
Bronze   Rick Lambson  Cedar City, UT
Bronze   Stefan Lemire  St. George, UT
Men 70-74 Division B  
Gold   Duff Danilovich  Walnut Creek, CA
Gold   Thomas Macpherson  Orinda, CA
Silver   Raymond Bennett  Spring, TX
Silver   James Kotowski  Arvada, CO
Bronze   Rawlin Evans  Salt Lake City, UT
Bronze   Terrence Chatwin  Salt Lake City, UT
Men 70-74 Division C  
Gold   Dick Feser  Red Deer, AB, Canada
Gold   Orville Wong  Calgary, AB, Canada
Silver   Robert Ross  Arvada, CO
Silver   Rainer Martens  Ormond Beach, FL
Bronze   Richard Harpster  Sunset Beach, NC
Bronze   Charles Allen  Fort Ann, NY
Men 75-79 Division A  
Gold   Phil Dunmeyer  San Clemente, CA
Gold   Ronald Hohman  Juneau, AK
Silver   Dick Johnson  Boise, ID
Silver   Delbert Root  Surprise, AZ
Bronze   Peter Boehme  St. George, UT
Bronze   Tim Gleason  Boise, ID
Men 75-79 Division B  
Gold   Craig Davis  Washington, UT
Gold   Ed Andrews  St. George, UT
Silver   Doug Twede  Ogden, UT
Silver   Dennis Duey  Seattle, WA
Bronze   Paul Hoggatt  Surprise, AZ
Bronze   Gerry Morita  Newport Beach, CA
Men 80-84  
Gold   Jim Wainscott  Fresno, CA
Gold   Hank Palmer  Fresno, CA
Silver   Rex Lawler  Terre Haute, IN
Silver   Tom Asper  Fallbrook, CA
Bronze   Fred Eggen  Florence, AZ
Bronze   Norman Davis  Surprise, AZ
Men 85-89  
Gold   Armand Matern  Bountiful, UT
Gold   Ray Rodelander  St George, UT
Silver   Robert Shepard  St. George, UT
Silver   Edwin Presley  Santa Clara, UT

Gold Sponsor