2016 Triathlon Team Results

Men 170-189
Gold Neil Tracey  New Westminster, BC, Canada  1:22:00.3
David Cuvilier St. Albert, AB Canada
David Cuvilier St. Albert, AB Canada
Men 190-209
Gold Fred Baird West Jordan, UT  1:01:49.2
Stan Swallow American Fork, UT 
Scott Bailey Preston, ID 
Silver Mike Freshley Montrose, CA 1:01:54.4
Roger Johnson West Linn, OR
James Skinner La Center, WA 
Silver Larry Croft Salt Lake City, UT 1:30:42.5
Dave Tuckett Cottonwood Heights, UT
Gary Jensen Dammeron Valley, UT
Men 220+
Gold Graham Johnston Houston, TX 1:16:07.7
Frans Berghoff Midvale, UT
Harlan Van Blaircum Dexter, MI
Silver Robert Beach St. Petersburg, FL 1:21:56.2
Warren Kinzel Montrose, CO
Robert Hawkes St. George, UT
Bronze Jim Demet Salt Lake City, UT 1:22:41.7
Rino DeBiasio Trail, BC, Canada
Dick Johnson Parowan, UT
Women 150-169
Gold Korin Lee Santa Clara, UT 1:40:26.4
Korin Lee Santa Clara, UT 
Sharon Dixon Washington, UT 
Women 170-189
Gold Sarah Gaines St. George, UT 1:16:15.9
Brenda Blackham St. George, UT
Kerrie Gottschalk Kansas City, MO
Women 220+
Gold Lynne H. Lund St. George, UT 1:27:19.9
Barbara Gicquel Salinas, CA
Colleen Harris Hurricane, UT
Silver Flora Wong Helena, MT 1:57:27.9
Judy Gubler Ivins, UT
Dorothy Huston Florence, AZ
Mixed 150-169
Gold Julie Collins Brigham City, UT 1:11:00.5
Mike Collins Brigham City, UT
Neil Chadwick Bountiful, UT
Silver Murray Ruller St. Albert, AB, Canada 1:30:27.1
Murray Ruller St. Albert, AB, Canada
Jacqueline Harlton St. Albert, AB, Canada
Mixed 170-189
Gold Mike Cooper Edmonton, AB, Canada 1:19:09.3 
Mike Cooper Edmonton, AB, Canada
Susan Cooper  Edmonton, AB, Canada
Silver Sherri Evershed Salt Lake City, UT 1:26:33.3
Wendy Tuckett Cottonwood Heights, UT
Bruce Schoeder  Ivins, UT
Bronze Mary Scott Kearns, UT 1:27:24.0
John Scott  Kearns, UT
Christine McElhaney  Taylorsville, UT
Mixed 190-209
Gold Lynn Anderson St. George, UT 1:07:24.9
Frank Masterson Millbrae, CA
Layne Garner Toquerville, UT
Silver Vicki Linton Salt Lake City, UT 1:14:09.5
Richard Linton Draper, UT
Ed Brunishotz Salt Lake City, UT 
Bronze Ronald Smith Ivins, UT 1:15:35.5
William Thurman St. George, UT 
Rhonda Kilbury St. George, UT
Mixed 210-219
Gold Michael Schilleman St. George, UT  1:1:03.4
Gig Tollefsen  St. George, UT 
Michael Schilleman St. George, UT
Mixed 220+
Gold Samuel Neff Whitefish, MT 1:41:39.2
Samuel Neff Whitefish, MT
Ruth Neff Whitefish, MT
Bronze Ruth Sluder Cedar City, UT 1:55:48.7
Paul Trudell Tiburon, CA
Mary Trudell Tiburon, CA
Silver Karen Hugh Cedar City, UT 2:02:02.1
Kent Hugh Cedar City, UT
Karen Hugh Cedar City, UT

Gold Sponsor