2016 Pickleball Doubles - Men Results

Men 50-54
Gold Stephen Cole Las Vegas, FL 
Robert Schmidt Lakeville, MN 
Silver Perry Atkinson Bend, OR 
J.T. Schultz Prescott, AZ 
Bronze Byron Fresno Wimauma, FL 
Michael Stahl Irvine , CA 
Men 55-59 Division A
Gold James Hackenberg Kalamazoo, MI 
Scott Lennan Sun City West, AZ 
Silver Ian Dickson Roseville, CA 
Doug Koch Yuba City, CA
Bronze Ron Chang Los Angeles, CA 
David Redding Dallas, TX 
Men 55-59 Division B
Gold Mo Garcia Aiken, SC 
Dan Sturzenbecker North Myrtle Beach, SC 
Silver Jeff Donovan Bountiful, UT 
Victor Phillips Hyde Park, UT 
Bronze Douglas Herdt Syracuse, UT 
Greg Shreeve Syracuse, UT 
Men 60-64 Division A
Gold Larry Moon Layton, UT 
Tyler Sheffield Highland, UT 
Silver Gary M. Miller The Villages, FL 
Steven Wojcik  Downers Grove, IL 
Bronze Craig Palermo Reedsport, OR 
Craig Poole Salem, OR 
Men 60-64 Division B
Gold Peter Guss Bolivia, NC 
Franz Roland Oakton, VA 
Silver Michael Cox Grand Junction, CO 
Jerry Hays  Glenwood Springs, CO 
Bronze Ted Biggs Edmonton, AB, Canada
Henry Paynter Westbank, BC, Canada
Men 65-69 Division A
Gold Lenny Chimino Lindenhurst, IL 
Ted Meyer Roscoe, IL 
Silver Bill Batley Las Vegas, NV 
Daniel McLaughlin Portage, MI 
Bronze Marcus Bock The Villages, FL 
Frederic Tomlinson The Villages, FL 
Men 65-69 Division B
Gold Patrick Crabtree Petaluma, CA 
Steve Walker Sebastopol, CA 
Silver Bill Eller St. George, UT 
Bob LeRoy St. George, UT 
Bronze Ken Kehrer Teasdale, UT 
James Roberts St. George, UT 
Men 65-69 Division C
Gold Donald Becker St. George, UT 
Mike DiDonato Chatham, IL 
Silver Scott Hickman Sun Lakes, AZ 
Ridge WIlliams Star Valley Ranch, WY 
Bronze Kelly Painter Fountain Valley, CA 
Norm Readdy Sacramento, CA
Men 70-74 Division A
Gold Mike Crabtree Goodyear, AZ 
Rick Reed Goodyear, AZ 
Silver Steven Hafen St. George, UT 
Stefan Lemire St. George, UT 
Bronze William L. Smith Laguna Niguel, CA 
Terry Streit Valley Center, CA 
Men 70-74 Division B
Gold Duff Danilovich Walnut Creek, CA 
Victor Smith Penn Valley, CA 
Silver Terrence Chatwin Salt Lake City, UT 
Rawlin Evans Salt Lake City, UT 
Bronze Ronald Cavellier Byron, NY 
Dick Seils Penfield, NY 
Men 75-79  
Gold Dick Johnson Boise, ID 
Del Roots Spokane, WA 
Silver Edward Andrews St George, UT 
Craig Davis Washington, UT 
Bronze Jim Duranceau St. George, UT
Robert Roy St George, UT 
Men 80-84
Gold Fred Eggen Florence, AZ
Norm Davis Surprise, AZ
Silver Frank Benneyan Fresno, CA 
John Browning Fowler, CA 
Bronze Paul Alcantra St. George, UT 
Edwin Presley Santa Clara, UT
Men 85-89
Gold David Faux Pleasant Grove, UT 
Armand Matern Bountiful, UT 

Gold Sponsor