2015 Triathlon Team Results

Men 170-189
Gold
Alan Hicken, St. George, UT, 1:07:34.9
Gary Thayne, St. George, UT,
Tom Holzhauer, Washington, UT,
Silver
Kevin Moyle, Taylorsville, UT, 1:15:02.9
Stan Moyle, West Jordan, UT,
David Moyle, Beaverton, OR,
Bronze
Neil Tracey, Maple Ridge, BC, Canada, 1:18:38.1
Jim Swinton, St. Albert, AB, Canada,
David Cuvilier, St. Albert, AB, Canada,

Men 190-209
Gold
Mike Freshley, La Canada, CA, 1:00:10.2
Roger Johnson, West Linn, OR,
James Skinner, La Center, WA,
Silver
Ronald Smith, Ivins, UT, 1:10:00.1
William Thurman, St. George, UT,
Ronald Smith, Ivins, UT,

Men 210-219
Gold

Lloyd Jones, Houston, TX, 1:43:47.4
Paul Astin, Midvale, UT,
Bud Astin, Lindon, UT,

Men 220+
Gold
Graham Johnston, Houston, TX, 1:09:53.3
Frans Berghoff, Midvale, UT,
Harlan Van Blaircum, Dexter, MI,
Silver
Robert Beach, St. Petersburg, FL, 1:22:12.0
Warren Kinzel, Montrose, CO,
Robert Hawkes, St. George, UT,
Bronze
Jim Demet, Salt Lake City, UT, 1:23:42.5
Rino DeBiasio, Trail, BC, Canada,
Dick Johnson, Parowan, UT,
4th
Larry Croft, Salt Lake City, UT, 1:31:00.7
Dave Tuckett, Cottonwood Heights, UT,
Gary Jensen, Dammeron Valley, UT,

Women 150-169
Gold
Cindy Lockwood, Herriman, UT, 1:39:35.6
Tamra Behunin, Farmington, UT,
Tina Ellis, Centerville, UT,
Silver
Annette Peters, Cedar City, UT, 1:46:30.5
Jane Guthrie, Highland Ranch, CO,
Leslie Guthrie, Corona, CA,

Women 190-209
Gold
Charlene Rohrer, San Diego, CA, 1:20:13.7
Carolyn Lyman, Salt Lake City, UT,
Charlene Rohrer, San Diego, CA,
Silver
Gloria Lambertz, Helena, MT, 1:46:19.3
Judy Gubler, Ivins, UT,
Dorothy Huston, Florence, AZ,

Women 210-219
Gold
Lynne Lund, St. George, UT, 1:29:51.9
Barbara Gicquel, Salinas, CA,
Colleen Harris, Hurricane, UT,

Mixed 150-169
Gold
Julie Collins, Brigham City, UT, 1:10:56.6
Mike Collins, Brigham City, UT,
Neil Chadwick, Bountiful, UT,
Silver
Connie Larson, Centerville, UT, 1:13:50.8
Jill Madsen, Centerville, UT,
Patrick Bourne, Barbados,
Bronze
Joanna Harmon, Las Vegas, NV, 1:17:20.0
Joanna Harmon, Las Vegas, NV,
Kimball Harmon, Las Vegas, NV,

Mixed 170-189
Gold
Lynn Anderson, St. George, UT, 1:06:15.9
Frank Masterson, Millbrae, CA,
Layne Garner, Toquerville, UT,
Silver
Dorothy Maryon, Draper, UT, 1:12:20.8
Richard Linton, Draper, UT,
Vicki Linton, Draper, UT,
Bronze
Brent Wade, St. George, UT, 1:16:42.6
John Sorenson, St. George, UT,
Marilyn Coble, St. George, UT,
4th
Dan Strobell, St. George, UT, 1:40:25.8
Cindy Strobell, St. George, UT,
Cindy Stobell, St. George, UT,

Mixed 190-209
Gold
Barbara Hodges, Saskatoon, SK, Canada, 1:15:04.7
Robert Hodges, Aurora, CO,
Ron van Meenen, St. George, UT,
Silver
Brent Barney, Murray, UT, 1:22:20.9
Brent Barney, Murray, UT,
Sylvia Barney, Murray, UT,
Bronze
Carol Cordy, Seattle, WA, 1:51:43.7
Robert Richey, Salt Lake City, UT,
Barbara Christensen, Salt Lake City, UT,

Mixed 220+
Gold
Samuel Neff, Whitefish, MT, 1:38:46.0
Samuel Neff, Whitefish, MT,
Ruth Neff, Whitefish, MT,
Silver
Karen Hugh, Cedar City, UT, 1:53:00.4
Kent Hugh, Cedar City, UT,
Karen Hugh, Cedar City, UT,
Bronze
Ruth Sluder, Cedar City, UT, 1:58:28.9
Paul Trudell, Tiburon, CA,
Mary Trudell, Tiburon, CA,

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City