2015 Pickleball Doubles - Mixed Results

50-54  Division A

Gold, Roxanne Pierce, Albuquerque, NM

Gold, Michael Stahl, Irvine, CA

Silver, Rachael Kroog, Bloomington, MN

Silver, Scott Clayson, Brigham City, UT

Bronze, Hilary Marold, Corpus Christi, TX

Bronze, Lon Krantz, Boulder, CO


50-54  Division B

Gold, Janet Crosby, St. George, UT

Gold, Lloyd Webster, St. George, UT

Silver, Debbie Belanger, Goodyear, AZ

Silver, Dale Allen, Bend, OR

Bronze, Kathy Schroeder, Herriman, UT

Bronze, David Lewis, San Diego, CA


55-59  Division A

Gold, Mona Burnett, Surprise, AZ

Gold, Tyler Sheffield, Highland, UT

Silver, Kathleen Roberts, Fountain Valley, CA

Silver, Jeff Stafford, Oceanside, CA

Bronze, Pamela King, Ivins, UT

Bronze, Ron Chang, Los Angeles, CA


55-59  Division B

Gold, Susan Stemm, St. George, UT

Gold, Bradley Heinz, St. George, UT

Silver, Susan Neeley, Salt Lake City, UT

Silver, Tracy Delbridge, Big Bear City, CA

Bronze, Chris Sheffield, Highland, UT

Bronze, Lindsay Hobs, St. George, UT


60-64  Division A

Gold, Marsha Freso, Wimauma, FL

Gold, Larry Moon, Layton, UT

Silver, Sheila Schoonover, Banks, OR

Silver, Steve Paranto, Hillsboro, OR

Bronze, Cookie (Cherilyn) Drake, Cold Lake, AB, Canada

Bronze, William Propert, Sioux Falls, SD


60-64  Division B

Gold, Robin Haney, Lincoln, CA

Gold, Michael Hilton, Lincoln, CA

Silver, Beverly Cote, Green Valley, AZ

Silver, Bob LeRoy, Jefferson, OR

Bronze, Suzanne Nordhagen, Green Valley, AZ

Bronze, Lee Nordhagen, Green Valley, AZ


60-64  Division C

Gold, Cindy Venable, Layton, UT

Gold, Terry Venable, Layton, UT

Silver, Nell Davis, Turlock, CA

Silver, Malcolm Davis, Turlock, CA

Bronze, Renate Hess, Hoschton, GA

Bronze, Don Becker, St. George, UT


65-69  Division A

Gold, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI

Gold, James Hackenberg, Kalamazoo, MI

Silver, Linda Hoggatt, Surprise, AZ

Silver, Alan Christensen, Granite Bay, CA

Bronze, Barbara Wintroub, Palm Desert, CA

Bronze, Daniel McLaughlin, Portage, MI


65-69  Division B

Gold, Susan Whalen, Lincoln, CA

Gold, Norm Readdy, Sacramento, CA

Silver, Linda Conn, Vancouver, WA

Silver, Greg Conn, Vancouver, WA

Bronze, Carol Hammerle, Green Valley, AZ

Bronze, Patrick Crabtree, Petaluma, CA


65-69  Division C

Gold, Barbara Bartley, Lincoln, CA

Gold, Tom Bartley, Lincoln, CA

Silver, Kathy Billings, Sacramento, CA

Silver, John Billings, Sacramento, CA

Bronze, Sandy Sleigh, Sacramento, CA

Bronze, Terry Sleigh, Sacramento, CA


70-74 Upper

Gold, Nancy Sass, Valle Center, CA

Gold, Steven Hafen, St. George, UT

Silver, Linda Pejchar, Tucson, AZ

Silver, Ernest Benkoski, Tucson, AZ

Bronze, Alice Tym, McDonald, TN

Bronze, Marc Rinehart, Morrison, CO


70-74 Lower

Gold, Lynn Fraser, Lincoln, CA

Gold, Craig Fraser, Lincoln, CA

Silver, Carol Nakao, Lincoln, CA

Silver, Gary Janikula, Carmel, CA

Bronze, Jeanne Hunt, Mesa, AZ

Bronze, Terry Corbridge, Riverdale, UT


75-79

Gold, Rosalie Knutsen, Washougal, WA

Gold, Maynard McRee, Juliet, TN

Silver, Alice Dodgson, Norton Shores, MI

Silver, John Browning, Fowler, CA

Bronze, Pauline Avery, Surprise, AZ

Bronze, Richard Johnson, Boise, ID


80-89

Gold, Beverly Foremaster, St. George, UT

Gold, Fred Eggen, Florence, AZ

Silver, Anne Harrington, Germantown, TN

Silver, Jim Wainscott, Fresno, CA

Bronze, Essie Faria, North Miami, FL

Bronze, Gene Fradella, St. George, UT

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City