2015 Pickleball Doubles - Men/Women Results

Men 50-54
Gold, James Hackenberg, Kalamazoo, MI
Gold, Michael Stahl, Irvine, CA
Silver, Byron Freso, Wimauma, FL
Silver, Lon Krantz, Boulder, CO
Bronze, Scott Clayson, Brigham City, UT
Bronze, Mark Friedenberg, Seattle, WA

Men 55-59
Gold, Tyler Sheffield, Highland, UT
Gold, Larry Moon, Layton, UT
Silver, Walt Ashby, St. George, UT
Silver, Marty Sheeran, St. George, UT
Bronze, Steve Paranto , Hillsboro, OR
Bronze, Randy Bither, Beaverton, OR

Men 60-64
Gold, Bradley Drew, Simi Valley, CA
Gold, Jodd Johnson, Simi Valley, CA
Silver, Darryl Noble, Hanover, PA
Silver,  Daniel McLaughlin, Portage, MI
Bronze, Rod Dueck, Port Coquitlam, BC, Canada
Bronze, John Rynbrandt, St. George, UT

Men 65–69 Division A
Gold, Scott Campbell, Sioux Falls, SD
Gold, Robert Klarich, St. George, UT
Silver, Paul Porch, Vancouver, WA
Silver, Jeff Stone, Surprise, AZ
Bronze, Mike Crabtree, Goodyear, AZ
Bronze, Rick Reed, Goodyear, AZ

Men 65–69 Division B
Gold, Howard Mcroberts, Fruit Heights, UT
Gold, Lloyd Webster, St. George, UT
Silver, Larry Tucker, Tahoe City, CA
Silver, Jay Seidemann, Simi Valley, CA
Bronze, Norm Readdy, Sacramento, CA
Bronze, Kelly Painter, Fountain Valley, CA

Men 70-74
Gold, Jerry Peterson, Plymouth, MN
Gold, Marc Rinehart, Morrison, CO
Silver, Steven Hafen, St. George, UT
Silver, Don Odle, St. George, UT
Bronze, Bob Bock, St. George, UT
Bronze, Martin Grossman, St. George, UT

Men 75-79
Gold, Lee Hendrix, Memphis, TN
Gold, Maynard McRee, Mount Juliet, TN
Silver, Ronald Hohman, Juneau, AK
Silver, Richard Johnson, Boise, ID
Bronze, Peter Boehme, St. George, UT
Bronze, Don Noakes, Edmond, OK

Men 80-89
Gold, Fred Eggen, Florence, AZ
Gold, Norm Davis, Surprise, AZ
Silver, William Marshall, Phoenix, AZ
Silver, John Sproehnle, Olympic Valley, CA
Bronze, David Froines, Mesquite, NV
Bronze, Gene Fradella, St. George, UT


Women 50-54
Gold, Leslie Anderson, San Diego, CA
Gold, Laura Fenton Kovanda, Columbus, OH
Silver, Lucinda Johnsen, St. George, UT
Silver, Pamela King, Ivins, UT
Bronze, Diane Bock, The Villages, FL
Bronze, Diane Ahern, The Villages, FL

Women 55-59
Gold, Deb Harrison, The Villages, FL
Gold, Alison Fulton, The Villages, FL
Silver, Rachael Kroog, Bloomington, MN
Silver, Cookie (Cherilyn) Drake, Cold Lake, AB, Canada
Bronze, Mona Burnett, Surprise, AZ
Bronze, Roxanne Pierce, Albuquerque, NM

Women 60-64 – Division A
Gold, Marsha Freso, Wimauma, FL
Gold, Sheila Schoonover, Banks, OR
Silver, Dalonna Cooper, Fairbanks, AK
Silver, Lisa Smith, Goodyear, AZ
Bronze, Hobie Aldrich, Lakewood, CO
Bronze, Patricia Latta, Thornton, CO

Women 60-64 – Division B
Gold, Ellise Blom, Granite Bay, CA
Gold, Susan Whalen, Lincoln, CA
Silver, Renate Hess, Hoschton, GA
Silver, Barbara Rund, Menifee, CA
Bronze, Carol Nakao, Lincoln, CA
Bronze, Marilyn Duncan, Lincoln, CA

Women 65-69 Division A
Gold, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI
Gold, Hilary Marold, Corpus Christi, TX
Silver, Linda Hoggatt, Surprise, AZ
Silver, Carolyn Bagley, Mesa, AZ
Bronze, Judy Graves, Livingston, TX
Bronze, Rita Weihe, Livingston, TX

Women 65-69 Division B
Gold, Pat Pope, Clovis, CA
Gold, Julie Tobin, San Clemente, CA
Silver, Patti Reed, Goodyear, AZ
Silver, Karen Hickman, Sun Lakes, AZ
Bronze, Barb DiDonato, Chatham, IL
Bronze, Carol Hammerle, Green Valley, AZ

Women 70-74
Gold, Alice Tym, McDonald, TN
Gold, Nancy Sass, Valley Center, CA
Silver, Genevieve James, Houston, TX
Silver, Winnie L. Montgomery, Houston, TX
Bronze, Helen Henshaw, Media, PA
Bronze, Jo Anne Tressler, Toledo, OH

Women 75-79
Gold, Lola Benneyan, Fresno, CA
Gold, Pauline Avery, Surprise, AZ
Silver, Rosalie Knutsen, Washougal, WA
Silver, Alice Dodgson, Norton Shores, MI
Bronze, Jane McKesson, Colorado Springs, CO
Bronze, Mona Wheeler, Lincoln, CA

Women 80-84
Gold, Anne Harrington, Germantown, TN
Gold, Beverly Schalin, Sun Lakes, AZ
Silver, Bernie Darien, St. George, UT
Silver, Monte Long, St. George, UT

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion