2013 Pickleball Doubles - Men/Women Results

Men

50-54
Gold, Marty Sheeran, St. George, UT
Gold, Tim Finger, St. George, UT
Silver, Brad Johnsen, Washington, UT
Silver, Matt Wathen, Saratoga Springs, UT
Bronze, Alan Christensen, Granite Bay, CA
Bronze, Doug Koch, Yuba City, CA

55-59
Gold, Tyler Sheffield, Highland, UT
Gold, Larry Moon, Layton, UT
Silver, Steve Paranto, Hillsboro, OR
Silver, Randy Bither, Beaverton, OR
Bronze, Mario Najera, Henderson, NV
Bronze, Robert Higginbottom, Livingston, TX

60-64 Div A
Gold, James Hackenberg, Kalamazoo, MI
Gold, Paul Coletta, Flat Rock, NC
Silver, John B. Grasso, Surprise, AZ
Silver, Lenny Chimino, Wadsworth, IL
Bronze, Marcus Bock, The Villages, FL
Bronze, Paul Kelly, The Villages, FL

60-64 Div B
Gold, Michael Hilton, Lincoln, CA
Gold, Richard Norman, Lincoln, CA
Silver, Bob Cicutto, St. George, UT
Silver, John DeBarbieri, Bloomfield, CO
Bronze, Donal Clark, Galveston, TX
Bronze, Dennis Fox, North Las Vegas, NV

65-69
Gold, Stewart Helfrich, Peoria, AZ
Gold, James Waltke, Sun City West, AZ
Silver, Bill Freeman, The Villages, FL
SilverRichard/ Dick Scott, The Villages, FL
Bronze, William E Marshall, Surprise, AZ
Bronze, Chris Curtis, Summerfield, FL

70-74
Gold, Terry Streit, Valley Center, CA
Gold, Phil Dunmeyer, San Clemente, CA
Silver, Rich Gapen, The Villages, FL
Silver, Michael Dobson, North Las Vegas, NV
Bronze, Jim McPherson, Hot Springs Village, AR
Bronze, John Fontius, Reno, NV

75-79
Gold Earl Hill, Surprise, AZ
Gold, Art Johnson, Surprise, AZ
Silver, Jim Wainscott, Fresno, CA
Silver, Hank Palmer, Fresno, CA
Bronze, Dick Howell, Hunt, TX
Bronze, Frank Feltner, Santa Clara, UT

80-99
Gold, Ken Kraft, Bothell, WA
Gold, Earl Schalin, Sun Lakes, AZ
Silver, David Faux, Pleasant Grove, UT
Silver, Armand Matern, Bountiful, UT
Bronze, Ed Presley, Santa Clara, UT
Bronze, Bob Shepard, St. George, UT


Women

50-54
Gold, Pam Cecchini, Rosemount, MN
Gold, Pat Decker, Cold Spring, MN
Silver, Trudie Stapleton, Carlsbad, CA
Silver, Catherine Parkhurst, Escondido, CA
Bronze, Rachael Kroog, Bloomington, MN
Bronze, Leslie Anderson, San Diego, CA

55-59
Gold, Denise Boutin, The Villages, FL
Gold, Alison Fulton, The Villages, FL
Silver, Marilyn Eves, St. George, UT
Silver, Pamela King, Ivins, UT
Bronze, Susan Buerkens, Livingston, TX
Bronze, Deb Arnold, Surprise, AZ

60-64 Div A
Gold, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI
Gold, Hilary Marold, Corpus Christi, TX
Silver, Deb Harrison, The Villages, FL
Silver, Nancy Nowak, The Villages, FL
Bronze, Ellise Blom, Granite Bay, CA
Bronze, Andrea Mayorga, Lincoln, CA

60-64 Div B
Gold, Pat Pope, Clovis, CA
Gold, Julie Tobin, San Clemente, CA
Silver, Nancy Cicutto, St. George, UT
Silver, Joan Bartell, St. George, UT
Bronze, Patti Reed, Goodyear, AZ
Bronze, Julie Cardinale, Goodyear, AZ

65-69
Gold, Barbara Wintroub, Palm Desert, CA
Gold, Linda Hoggatt, Surprise, AZ
Silver, Nancy Sass, Valley Center, CA
Silver, Juanita Vincent, Surprise, AZ
Bronze, Mary Ortmann, Surprise, AZ
Bronze, Audrey Phillips, Rancho Santa Fe, CA

70-74
Gold, Rosemarie Pietromonaco, The Villages, FL
Gold, Phyllis Ward, The Villages, FL
Silver, Claire Norton, Granite Bay, CA
Silver, Sharon Klotz, Lincoln, CA
Bronze, Pauline Avery, Surprise, AZ
Bronze, Nancy Shelton, Tucson, AZ

75-79
Gold, Jean Kiker, The Villages, FL
Gold, Gail Brown, Sebring, FL
Silver, Bernie Darien, St. George, UT
Silver, Beverly Foremaster, St. George, UT
Bronze, Rosalie Knutsen, Washougal, WA
Bronze, Alice Dodgson, Norton Shores, MI

80-84
Gold, Mary Hill, St. George, UT
Gold, Beverly Schalin, Sun Lakes, AZ

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City