2011 Pickleball Doubles - Men/Women Results

Men 50 - 54
Gold, Patrick Kane, Surprise, AZ
Gold, Chile Chilelli, Surprise, AZ
Silver, Carl Ford, St. George, UT
Silver, Scott Schadler, Pasco, WA
Bronze, Steve Kennie, Summerfield, FL
Bronze, John Rupert, Summerfield, FL

Men 55 - 59
Gold, Dennis Makinen, Goodyear, AZ
Gold, Mark Clark, Goodyear, AZ
Silver, Tim Finger, St. George, UT
Silver, Allen Hager, Pemberville, OH
Bronze, Rod Dueck, Port Coquitlam, BC, Canada
Bronze, Mark Stemerman, The Villages, FL

Men 60 – 64 Division A
Gold, Mark Friedenberg, Seattle, WA
Gold, Alan Christensen, Granite Bay, CA
Silver, James Hackenberg, Kalamazoo, MI
Silver, Paul Coletta, Flat Rock, NC
Bronze, John B. Grasso, Casa Grande, AZ
Bronze, Lenny Chimino, Wadsworth, IL

Men 60 – 64 Division B
Gold, Brian Jensen, Temecula, CA
Gold, Doug Balne, The Villages, FL
Silver, Bill Eller, St. George, UT
Silver, Bob Gallihugh, St. George, UT
Bronze, Richard Peterson, Sun City, AZ
Bronze, Roger Workman, Houston, TX

Men 65 – 69 Division A
Gold, Stefan Lemire, St. George, UT
Gold, Michael Searle, St. George, UT
Silver, Robert Bock, St. George, UT
Silver, Marty Grossman, St. George, UT
Bronze, Vic Avery, Surprise, AZ
Bronze, Theodore Koch, Newcastle, WA

Men 65 – 69 Division B
Gold, Robert Carl, Longmont, CO
Gold, Gordon Bolton, Livingston, TX
Silver, Joachim Werner, Buckeye, AZ
Silver, Julius Nagy, Buckeye, AZ
Bronze, Delbert Miller, Greeley, CO
Bronze, Ron Stiers, Coralville, IA

Men 70 - 74
Gold, Ronald Sandys, Pacific Palisades, CA
Gold, William L. Smith, Laguna Niguel, CA
Silver, Robert Roy, St. George, UT
Silver, Earl Hill, Surprise, AZ
Bronze, Don Walker, Wooster, OH
Bronze, Don Odle, St. George, UT

Men 75 - 79
Gold, Richard Northrup, Surprise, AZ
Gold, Dewey Chapman, Canyon Lake, TX
Silver, Ken Kraft, Bothell, WA
Silver, Norman Davis, Surprise, AZ
Bronze, Fred Eggen, Mammoth Lake, CA
Bronze, William Purdy, Scotia, NY

Women 50 - 54
Gold, Deb Arnold, Surprise, AZ
Gold, Carol Tripp, Surprise, AZ
Silver, Sherry Gusse, Madison, SD
Silver, Pamela Jensen, Temecula, CA
Bronze, Susan Buerkens, Casa Grande, AZ
Bronze, Mary Whitfield, Livingston, TX

Women 55 – 59 Division A
Gold, Deb Harrison, The Villages, FL
Gold, Diane Bock, The Villages, FL
Silver, Sarah Gaines, St. George, UT
Silver, Lorraine Christensen, Granite Bay, CA
Bronze, Laurie Kilmain, Surprise, AZ
Bronze, Martha Wasserman, Sun City West, AZ

Women 55 – 59 Division B
Gold, Marilyn Eves, St. George, UT
Gold, Geralyn McEwen, St. George, UT
Silver, Audrey Andrade, Huntington Beach, CA
Silver, Jackie Vohs, Henderson, NV
Bronze, Shellie Mattinson, Washington, UT
Bronze, Robin Porter, St. George, UT

Women 60 – 64 – Division A
Gold, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI
Gold, Hilary Marold, Corpus Christi, TX
Silver, Sue Liley, Windsor, CO
Silver, Audrey Phillips, Rancho Santa Fe, CA
Bronze, Ginger Miller, St. George, UT
Bronze, Jettye Lanius, Livingston, TX

Women 60 – 64 – Division B
Gold, Jean Marsh, Loveland, CO
Gold, Judy Spaulding, Surprise, AZ
Silver, Geri Grodzinsky, Las Vegas, NV
Silver, Eve Stuart, Henderson, NV
Bronze, Ginger Blinstrubas, St. George, UT
Bronze, Judy Palmore, St. George, UT

Women 65 - 69
Gold, Nancy Sass, Valley Center, CA
Gold, Juanita Vincent, Surprise, AZ
Silver, Diane Reynolds, Sebring, FL
Silver, Linda Kramer, Sebring, FL
Bronze, Pat Carroll, Carlsbad, CA
Bronze, Libby Macklin, Blanchard, ID

Women 70 - 74
Gold, Jo Hancock, Surprise, AZ
Gold, Betty Silver, Lake Forest Park, WA
Silver, Lola Benneyan, Fresno, CA
Silver, Addie Mattox, Walnut Creek, CA
Bronze, Carol Haworth, Chilliwack, BC, Canada
Bronze, Pauline Avery, Surprise, AZ

Women 75-84 (75 – 79)
Gold, Bernie Darien, St. George, UT
Gold, Beverly Foremaster, St. George, UT

Women 75-84 (80 – 84)
Gold, Chloe Childers, Greeley, CO
Gold, Mary Hill, St. George, UT
Silver, Joyce Jones, Bothell, WA
Silver, Beverly Schalin, Sun Lakes, AZ

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City