2010 Triathlon Team Results

M150-169
 Gold, 258,           John Dauser, Placentia, CA, 1:17:52,
                            Kevin Blevins, St. George, UT,
                            Kevin Blevins, St. George, UT,
 Silver, 259,          Ken Adams, Murray, UT, 1:29:47,
                            Ken Adams, Murray, UT,
                            John Scott Sr., West Jordan , UT,

M170-189
 Gold, 261,           Steve Heck, Katy, TX, 58:36,
                            Roger Johnson, West Linn, OR,
                            Scott Bailey,  Preston, ID,
 Silver,  260,        Kelsey Williams, St. George, UT, 1:13:33,
                            Dennis Williams, St. George, UT,
                            Jon Prince, St. George, UT,

M190-209
 Gold, 146,          Raymond Loewe, Swedesboro, NJ, 1:09:25,
                           Michael Siswick, North Wales, PA,
                           David Wright, Lansdale, PA,
 Silver, 263,         Jim Demet, Salt Lake City, UT, 1:13:14,
                           Rino DeBiasio, Trail, BC, Canada,
                           Heath Hibbard, Montrose, CO,
 Bronze, 262,      Daniel Behr, Bozeman, MT, 1:14:49,
                           Jerry Coffey, Bozeman, MT,
                           Charles Day, Bozeman, MT,
 4th 264,             Larry Croft, Salt Lake City, UT, 1:28:01,
                           Dave Tuckett, Cottonwood Heights, UT
                           Lance Feil, St. George, UT,
 5th 266,             Fred Baird, West Jordan, UT, 1:33:39, 
                           Paul Astin, Midvale, UT,
                           Bud Astin, Lindon, UT,

M210-219
 Gold, 267,          Graham Johnston, Houston, TX, 1:08:19,
                           Frans Berghoff, Orem, UT,
                           Harlan Van Blaricum, Dexter, MI
 Silver, 268,        Don McGill, Boulder, CO, 1:23:22,
                           Warren Kinzel, Montrose, CO, 
                           Robert Hawkes, St. George, UT,

M220+
 Gold, 269,         Donald Baker, Sun City West, AZ, 1:19:21,
                          Ted Larson, Pacific Grove, CA,
                          Jim Madonna, Fairbanks, AK,

MXD170-189
 Gold, 271,         Daniel Eddy, Sooke, BC, Canada, 1:17:29,
                          Rand Nielson, Sandy, UT,
                          Jackie Eddy, Sooke, BC, Canada,

MXD190-209
                          Gold, 272, Donald Ingalls, Sunnyvale, CA, 1:16:57,
                          Helga Sable, Tahoe Vista, CA,
                          David Grabski, Edmonton, AB, Canada,
 Silver, 273,       Peggy Acton, St. George, UT, 1:20:01,
                         William Thurman, St. George, UT,
                         Ron Smith, St. George, UT,
 Bronze, 275,    Barbara Hodges, Saskatoon, SK, Canada, 1:22:10,
                         Robert Hodges, Denver, CO
                         Ron van Meenen, Saskatoon, SK, Canada,
 4th, 274,          Dawn Aoki, Salt Lake City, UT, 1:42:01,
                         Huch Aoki, Sandy, UT,
                         Paula Aoki, Salt Lake City, UT,

MXD210-219
 Gold, 276,       Mary Trudell, Tiburon, CA, 1:53:56,
                        Paul Trudell, Tiburon, CA,
                        Ruth Sluder, Cedar City, UT,

MXD220+
 Gold, 277,       Flora Wong, Helena, MT 1:23:26,
                        Arthur Sable, Tahoe Vista, CA,
                        Kathy Owens, Edmonton, AB, Canada

F150-169
 Gold, 150,       Sherri Evershed, Salt Lake City, UT, 1:30:16,
                        Wendy Tuckett, Cottonwood Heights, UT,
                        Cindy Allen, Salt Lake City, UT,

F170-189
 Gold, 152,       Shosho Stone, Springville, UT,  1:19:48,
                        Sana Terry, Sandy, UT,
                        Leslie Dicou, Woodland Hills, UT,
 Silver, 144,      Lynn Anderson, Bremerton, WA,  1:30:17,
                        Patricia Ault, St. George, UT,
                        Joan Langston, St. George, UT,
 Bronze, 255,   Gloria Lambertz, Helena, MT, 1:31:30,
                        Gloria Wong, Los Angeles, CA,
                        Gloria Wong, Los Angeles, CA,
 4th, 153,         Deborah Barton, Dammeron Valley, UT,1:34:37,
                        Joann Johnson, Salt Lake City, UT,
                        Robyn Jensen, Dammeron Valley, UT,
 5th, 254,         Gini Baker, Sun City West, AZ,1:43:43,
                        Karen Teichman, Sun City West, AZ,
                        Charlene Rohrer, San Diego, CA,

F190-209
 Gold, 145,       Lynne Lund, St. George, UT, 1:23:31,
                        Barbara Gicquel, Salinas, CA,
                        Colleen Harris, Hurricane, UT,

F220+
 Gold, 257,       Jody Olson, Inkom, ID, 1:58:21,
                        Lois Lindsay, Boise, ID,
                        Doroty Huston, St. George, UT

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion