2010 Pickleball Doubles - Men/Women Results

Men 50 - 54
Gold, Lenny Chimino, Wadsworth, IL
Gold, Mike Rains, Happy Valley, OR
Silver, Tom Grubb, Burien, WA
Silver, Hunter Duvall, Vancouver, WA
Bronze, Sanjoy Bhattacharya, Ivins, UT
Bronze, Stefan Lemire, St. George, UT

Men 55 - 59
Gold, Geoffrey Justiss, Sioux Falls, SD
Gold, Ron Gartlan, Surprise, AZ
Silver, Willis Freeman, The Villages, FL
Silver, Frank Cherill, The Villages, FL
Bronze, Tim Finger, St. George, UT
Bronze, Steve Garcia, Hurricane, UT

Men 60 – 64 – Division I
Gold, Mark Friedenberg, Seattle, WA
Gold, Alan Christensen, Granite Bay,CA
Silver, James Hackenberg, Kalamazoo, MI
Silver, Ron Arnold, Surprize, AZ
Bronze, Steven Hafen, St. George, UT
Bronze, Bill Dysert, St. George, UT

Men 60 – 64 – Division II
Gold, A J Fraties, Rapid City, SD
Gold, John B. Grasso, Casa Grande, AZ
Silver, Ron Jacques, Buckley, WA
Silver, Lynn Laymon, Surprise, AZ
Bronze, LeRoy Schmidt, Cheyenne, WY
Bronze, Morgan Robins, Miller Lake, ON, Canada

Men 65 – 69 – Division I
Gold, Rich Skaare, Summerfield, FL
Gold, Jim Wright, The Villages, FL
Silver, Don Odle, St. George, UT
Silver, Marty Burns, Ashland, OR
Bronze, Lynn Carlson, Greenville, IL
Bronze, Gerald Winter, Puyallup, WA

Men 65 – 69 – Division II
Gold, William Fixmer, Meadow Vista, CA
Gold, Don Lippert, Auburn, CA
Silver, Abe Habibi, Buckeye, AZ
Silver, Julius Nagy, Buckeye, AZ
Bronze, Roger King, Green Cove Springs, FL
Bronze, James Portzer, Livingston, TX

Men 70 - 74
Gold, Earl Hill, Surprise, AZ
Gold, Robert Roy, St. George, UT
Silver, Don Walker, Wooster, OH
Silver, Glen Brower, Surprise, AZ
Bronze, Yim Lee, Seattle, WA
Bronze, Robert Robillard, Seattle, WA

Men 75 - 79
Gold, Norman Davis, Surprise, AZ
Gold, Ken Kraft, Bothell, WA
Silver, Ken Russell, Mesquite, NV
Silver, Malcolm Simmonds, Leesburg, FL
Bronze, John Sproehnle, Olympic Valley, CA
Bronze, Ron Hunter, Newport, OR

Men 80 - 84
Gold, John Mastor, Lincoln, CA
Gold, Martin Rubin, Lincoln, CA
Silver, Kenneth Giebel, St. George, UT
Silver, Donald Hill, St. George, UT

Women 50 - 54
Gold, Linda Lenzini, Surprise, AZ
Gold, Deb Arnold, Surprise, AZ
Silver, Nancy Hull-Balne, The Villages, FL
Silver, Rachael Kroog, Bloomington, MN
Bronze, Mary Whitfield, Livingston, TX
Bronze, Susan Buerkens, Casa Grande, AZ

Women 55 - 59
Gold, Sarah Gaines, St. George, UT
Gold, Gail Penacho, Encinitas, CA
Silver, Deb Harrison, The Villages, FL
Silver, Diane Bock, The Villages, FL
Bronze, Barbara Wintroub, Santa Monica, CA
Bronze, Lorraine Christensen, Granite Bay, CA

Women 60 – 64 – Division I
Gold, Hilary Marold, Corpus Christi, TX
Gold, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI
Silver, Sue Gardiner, Surprise, AZ
Silver, Martha Wasserman, Sun City West, AZ
Bronze, Kathy Kaufman, Sioux Falls, SD
Bronze, Ginger Miller, St. George, UT

Women 60 – 64 – Division II
Gold, Kari Kuchenreuther, Cedarburg, WI
Gold, Karen Jerg, Sun Prairie, WI
Silver, Maria Stenner, Lake Elsinore, CA
Silver, Jeannette Williams, Canyon Lake, CA
Bronze, Lin Filbin, Lincoln, CA
Bronze, Peggy Roghair, Garden Valley, CA

Women 65 - 69
Gold, Sue Crader, Summerfield, FL
Gold, Rosemarie Pietromonaco, The Villages, FL
Silver, Nancy Sass, Valley Center, CA
Silver, Betty Silver, Lake Forest Park, WA
Bronze, Claire Norton, Granite Bay, CA
Bronze, Linda Brandielius, Lincoln, CA

Women 70 - 74
Gold, Jo Hancock, Surprise, AZ
Gold, Harolyn Walker, Surprise, AZ
Silver, Mary Wright, Aguanga, CA
Silver, Margo Dragoo, Palm Desert, CA
Bronze, Carol Jones, Loveland, CO
Bronze, Sharon Rhoades, Longmont, CO

Women 75 - 79
Gold, Joyce Jones, Bothell, WA
Gold, Nikki Ryan, Bellevue, WA
Silver, Bernie Darien, St. George, UT
Silver, Beverly Foremaster, St. George, UT
Bronze, Kay Besteman, St. George, UT
Bronze, Patricia Morrow, Sun Valley, ID

Gold Sponsors

St. George City
Greater Zion