2008 Triathlon Team Results

MEN
Men 170 - 189
Gold Kelsey Williams St. George, UT 1:15:58.00
Dennis WIlliams St. George, UT
Jon Prince St. George, UT
Men 190 - 209
Gold Don McGill Westminster, CO 1:03:09.00
Roger Johnson West Linn, OR
Davis Rogers Washington, UT
Silver Fred Baird West Jordan, UT 1:31:42.00
Paul Astin Midvale, UT
Bud Astin Lindon, UT
Men 210 - 219
Gold Ted Pierce Post Falls, ID 1:12:29.00
Richard Reynolds Tuscon, AZ
Ken Mohica Haleiwa, HI
Silver Jim Demet Salt Lake City, UT 1:17:42.00
Rino DeBiasio Trail, BC, Canada
Emmett Smith Central, UT
Bronze Donald Hubbard Vista, CA 1:32:50.00
Gerald Buckley Bozeman, MT
Jerry Coffey Bozeman, MT
Men 220+
Gold Donald Baker La Jolla, CA 1:19:09.00
Ted Larson Pacific Grove, CA
Charles Day Bozeman, MT
Silver Mark Olson Inkom, ID 1:33:41.00
Mark Hopkins Casper, WY
John Gustafson Woods Cross, UT
WOMEN
Women 150 - 169
Gold Terry Renner Hurricane, UT 1:40:11.00
Bernita Lighty St. George, UT
Corey Bohi St. George, UT
Silver Marty Clayton Ivins, UT 1:49:08.00
Janet Morwood Santa Clara, UT
Marilyn Roberts Santa Clara, UT
Women 170 - 189
Gold Gini Baker La Jolla, CA 1:22:52.00
Carolyn Lyman Salt Lake City, UT
Charlene Rohrer San Diego, CA
Silver Karen Boothe Salem, UT 1:34:34.00
Joy Hunter Woodland Hills, UT
Sarah Hughes Woodland Hills, UT
Bronze Sherri Evershed Salt Lake City, UT 1:41:26.00
Wendy Tuckett Cottonwood Heights, UT
Karen Croft Salt Lake City, UT
4th Roberta Osgood Las Vegas, NV 1:43:13.00
Julene Beckelman Las Vegas, NV
Marilyn Welke Pelican Rapids, MN
Women 190-209
Gold Lynne Lund St. George, UT 1:33:19.00
Carolyn Henrie St. George, UT
Colleen Harris Hurricane, UT
Women 210 - 219
Gold Jody Olson Inkom, ID 1:55:54.00
Alice Pust Santaquin, UT
Dorothy Huston St. George, UT
MIXED
Mixed 170 - 189
Gold Barbara Bolanos-Moore St. George, UT 1:32:43.00
Al Gray Salt Lake City, UT
Teryl McKinght St. George, UT
Silver Lance Feil San Francisco, CA 1:41:05.00
David Tuckett Cottonwood Heights, UT
Kris Melonas Salt Lake City, UT
Bronze Terrence Scheffler Antelope, CA 1:41:27.00
Bruce Smith Menlo Park, CA
Pam Courtright Cupertino, CA
4th Paula Aoki Salt Lake City, UT 1:48:18.00
Huch Aoki Salt Lake City, UT
Dawn Aoki Salt Lake City, UT
Mixed 190 - 209
Gold Graham Johnston Houston, TX 1:14:47.00
Diana Ready Mount Vernon, OH
Harlan Van Blaricum Dexter, MI
Silver Daniel Eddy Sooke, BC, Canada 1:16:33.00
Rand Nelson
Jackie Eddy Sooke, BC, Canada
Bronze Gerald Williams Las Vegas, NV 1:19:58.00
Donna Ingle Las Vegas, NV
Curtis Ingle Las Vegas, NV
4th Carl Cockle Ridgway, CO 1:26:17.00
Mary Cockle Ridgway, CO
Jerald Klein Ouray, CO
5th Shauna McCullough St. George, UT 1:27:31.00
Warren Kinzel Montrose, CO
Robert Hawkes St. George, UT
6th Wendy Blackett Edgartown, MA 1:52:37.00
Bill Peterson Riverside, UT
Louann Holtkamp South Jordan, UT
Mixed 210 - 219
Gold Mary Trudell Tiburon, CA 1:54:08.00
Paul Trudell Tiburon, CA
Ruth Sluder Cedar City, UT
Mixed 220+
Gold Donald Ingalls Sunnyvale, CA 1:36:25.00
Frank Pierson Hollywood, CA
David Grabski Edmonton, AB, Canada
Silver Robert Sears Ivins, UT 1:52:20.00
Paul Reynolds Ivins, UT
Gloria Reynolds Ivins, UT

Gold Sponsors

Greater Zion
St. George City